Çingene Tarotu

Çingene Tarotu

Çingene Tarotu Tarihçe

Çingenelerin kökeni aslen Kuzey Hindistan’a dayanmaktadır. Yüzyıllar önce Orta Doğu ve Anadolu’dan geçerek Avrupa’ya gelen çingeneler  dünyaya yayılmışlardır. Çingenelerde fal çok yaygın bir inanıştır. Bu insanların fal konusundaki popülerliklerinin artmasındaki en büyük etken geleceği tahmin etme yetenekleridir. Yani çingene tarotu çingenelere özgü bir fal çeşididir.

Çingene tarotunun yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır ve çingene gelenekleri özenle korunmuştur. Destede 78 tane kart bulunmaktadır ve her kartın ayrı bir anlamı vardır. Çoğunlukla tarot kartları karmaşıktır ancak çingene tarot kartları anlamları biraz daha sade ve açıklayıcıdır.

Çingene Tarotu Ne Verir?

Çingene tarotu klasik tarot kartlarının yolunu izler ancak tarotun geçmişten günümüze kadar süre gelmesinde büyük önem arz eden çingenelerin şekil ve işaretlerinden yararlanarak, kartların yorumlarını genişletmektedir.

Çingene tarotu,hayatımızın sırlarını öğrenmenin en eski yollarından biridir. Çingene bilgeliği ve maneviyatını yansıtan bu kartlar, geçmişin bilinmeyenlerini çözmede, şimdiyi anlamada ve gelecekteki yaşantıya dair tahmin ve kehanetlerde bulunur.

 Çingene tarotu kafanıza takılan net sorulara, en doğru cevapları vermektedir. Biten ilişkinizi anlamak, içinde bulunduğunuz, sıkıntı yaşadığınız durumun çözüm yolları, işinizde ne kadar, nasıl ilerleyebileceğiniz hakkında bir çok sorunuza cevap verir. Sorunuzu düşünün ve çingene tarot kartlarını seçip cevaplarınızı bulun.

Çingene Tarotu Nasıl Bakılır?

Çingenede tarotunun farklı bakma yolları vardır. Aşk çingene tarotu, genel çingene tarotu dizilimi ve basit çingene tarotu dizilimi olarak ele alabiliriz.

Aşk çingene tarotu dizliminde, karşınızdaki insanın size karşı hissettiklerini sizden beklentilerini öğrenebilirsiniz. Bunu için desteden üç tane kart seçmelisiniz. Bazen yorumlar üstü kapalı cümlerle size cevap versede bu üç kart size hayatınıza uyarlayıp doğru yolu bulabileceğiniz cevapları verecektir.

Genel çingene tarotu diziliminde, bu dizilim kolay görünür fakat fazlasıyla bilgi edinmenizi sağlar. Hayatınızla ilgili genel bir bilgi yorum edinmek istediğinizde bu yöntem oldukça etkilidir. Bu dizilim oldukça basittir. 21 tane kart seçilir, her sırada 7’şer tane olacak şekilde 3 sıra alt alta dizlir. İlk sıra sizlere geçmişiniz, orta sıra şuanki durumunuz, en alt sıra ise geleceğiniz hakkında bilgi verecektir.

Basit çingene düzeni için 36 kart gereklidir. Bir kral ya da kraliçe seçmeniz gerekir ve deste karıştırılır. Ortaya seçilen kral ya da kraliçe kartı yerleştirilir. Sonrasında 4 sırayada 4 tane kart gelecek kadar kart seçilip ilk seçilen kartın üzerine dizilir. Bu kısın yakın gelecek hakkında bilgi verir. Daha sonra yine 4 sırada 4 tane kart olacak kadar kart seçilip kral ya da kraliçenin alt kısmına dizlir. Bu kısımda sizlere uzak gelecek hakkında bilgi verir. Son olarak iki kart seçilir ve bütün kartların en alt kısmına yerleştirlir. İlk kart geçmişte hayatınızda olup şuan görüşmediğiniz kişiyle yaşadığınız sorunlar hakkında, ikinci kart ise gelecekte sorun yaşayıp hayatınızdan çıkaracağınız kişi hakkında bilgi vermektedir.

Bütün kartlar soldan sağa doğru, yüzleri yukarı bakacak şekilde dizilmelidir.

Çingene Tarotu
Çingene Tarotu
Oyla
[Toplam: 2 Puan: 4.5]
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating