Çakra Açma

Çakra Açma

Çakra Açma Nedir ? 

   En basit tabiriyle bedenimizde bulunan enerji çıkış noktalarına çakra denir. Buraya uygulanan işleme de çakra açma denir. Bedenimizde bulunan bu enerji merkezleri 7 ana auradan oluşur. Bunlar kök çakra, sakral çakra, solar çakra, kalp çakrası, boğaz çakrası, 3. göz çakrası, taç veya tepe çakrası.

    Bu çakra merkezleri beden ve ruh arasındaki enerji akışını sağlayan kanallardır. İnsan bedenini sarmalayan manyetik enerji bu çakra merkezleriyle bağlantılı olan auraların enerji çıkış noktalarıdır.

Çakra Açma İşlemi Nasıl Yapılır ? 

   Çakra açma bilinenin aksine kapalı aura kanallarını açmak değil aktivitesini arttırmak ya da düzenlemek anlamına gelir. Vücuddaki enerji dengeli olmak zorundadır büyüzden çakra açma yalnızca enerji arttırma değil gerektiğinde enerjinin deşarj edilmesi olarak da görülmelidir.

   Çakra açmanın birçok metodu vardır bu inanç ve kültürlere göre farklılık gösterebilir. En kolay ve bilindik yöntemin ‘Derin transa girme’ olduğu söylenebilir.

Nefes Egzersizleri ve Çakra Açma 

    Çakra açmanın en önemli işlemi kuşkusuz nefes egzersizleridir. Vücutdaki aura merkezlerini kontrol edebilmek için kişinin öncelikle nefes alış verişini kontrol edebilmesi gerekir.

    Çakra açma işleminde öncelikle nefes alış verme yöntemi öğrenilmelidir. Nefes burundan alınıp ağızdan verilmeli ve nefes alma sıklığı kontrol edilirken bu işler diyafram üzerinden yapılmalıdır. Nefes egzersizinde diyafram kullanımı en önemli husustur.

    Zaman geçtikçe kişi nefes egzersizi sırasında aura merkezlerini hissetmeye başlar. Çakra çıkış noktalarını hissetmemiz enerjisi düşük ya da fazla olanları anlamamızı ve duruma göre enerji deşarjı ya da tıkalı bölgeyi açma işlemimizi kolaylaştırır.

    Çakra açma işlemine başlamanın en temel metodu sesiz bir ortamda düz bir alana uzanmak ve derin bir nefes alıp yüz ve vücut kaslarını iyice sıktıktan sonra nefesinizi dışarıya bırakırken aura merkezlerinize odaklanmaktır. Bu işlemi yaparken odaklanmak ve aura merkezlerinizden nefes alıp verdiğinizi hayal etmek çok önemlidir.

   Çakra açma işleminde kişinin aura merkezlerini keşfetmesi ve bu bölgeleri hissedebilmesi gerekmektedir. Nefes egzersizini yaparken çakra noktalarını beyninizde canlandırabilmeli ve her bir çakra merkezi için nefes egzersizini üçer kez tekrarlamak gerekir. Önemli hususlardan biride çakra açma işleminin tüm çakralar için yapılmasıdır. Tek bir çakra için nefes egzersizi yapılması vücutdaki diğer çakra merkezlerinin dengesini bozar.

Çakra Açma Tarihçesi

   Çakra kelimesi sanskritçe tekerlek ya da dönmek anlamına gelir. Çakra açma metodu Hint ve Orta Asya halklarının geliştirdiği bir teknik olup buradan tüm dünyaya yayılmıştır.

   Yoga öğretilerinde insan kafasının tepesinde pozitif bir akım varken omur kemiğinin alt boğumunda negatif bir akım bulunur. Çakra açma, meditasyon ve nefes eğzersiziyle bu iki çakra ve toplamda 7 çakra arasındaki enerji akışını düzenlemektir.

   Yoga üstatları çakra açma işleminde uzmanlaşmışlardır ve bu işlem sırasında çeşitli tütsüler, taşlar ve birtakım başka meteryallerde kullanırlar.

Çakra Açma
Çakra Açma

Turuncu Fal Cafe

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram