Burçlar ve Genel Özellikleri

Burçlar ve Genel Özellikleri

Burçlar kişilerinin genel özelliklerini tanımlar. On iki tane burç vardır. Fakat kesinlikle bu burcun özellikleri böyle bu kişide böyledir gibi bir durum yoktur.   Gezegenlerin hareketlerine göre zaman içerisinde duygular farklılık gösterebilir.

Burçlar; Kardinal, değişken ve sabit burçlar üzere üç gruba ayrılır.

Kardinal burçlar mevsimleri başlatır. Koç; baharı, Yengeç; yazı, Terazi; sonbaharı, Oğlak; kışı başlatır. Bu burçlar özgün olmayı ve yaptıkları şeylerde en iyi isterler. Yeni fikirler ortaya çıkarırlar.

Sabit burçlar; boğa, aslan, krep ve Kovadır. Her mevsimin ortasına denk gelen sabit burçlar dengeleyici konumundadır. Bir amaç belirler ve bu amaç doğrultusunda ilerlemeye başlarlar. Kardinal burçların ortaya attığı heyecanlı fikirleri somut şeylere dönüştürürler.

Değişken burçlar; İkizler Başak, Yay ve Balık’tır. Bu burçlar, mevsimleri sona erdiren burçlardır. Herkesin mevsim değişimine uyum sağlamasına yardımcı olurlar. Burçların en bilgeleridirler.

KOÇ BURCU

Koç burcu savaşçı bir karaktere sahiptir. Güçlü yapısı ile hayatta kalmayı bilir ve sınır tanımayan bir yapısı vardır. Başkaları tarafından yönlendirilmekten ve emir almaktan hoşlanmazlar. İş dünyasında Koç burcunu yüksek mevkilerde görebilirsiniz. Çalıştığı yerde kendini değerli hissetmekten hoşlanır.

Gerçekçi bir yapıya sahip olan koç burcu genellikle duygusal davranışları pek hoş karşılamaz. Öfke kontrolü konusunda pek iyi değildir. Bir anda çok fazla sinirlenebilir ama kısa sürer. Öne çıkmayı sever ve bu konuda oldukça cesurdurlar.

İş başlatma konusunda da yüksek enerjiye sahiptirler. Hata yaptığını kolay kabul etmeyip her şeyin en iyisini bildiğini düşünmesi zaman zaman hayatında sorun yaşamasına neden olabilir. İlişkilerinde fazlasıyla sadık ve güvenilirdir.

BOĞA BURCU

Boğa burcu, enerjisi yüksek, hayatı güzel yanlarıyla yaşamayı, güzel manzaralar görmeyi sever. Kaliteden hoşlanan boğa burcu; gösterişli mekanları tercih eder. Oldukça sakin bir yapısı olan boğa burcu hayatın tadını çıkara çıkara yaşamayı sever.

Boğa burcu, tat alma duyusu oldukça geniş olduğundan yemek yemeye fazlasıyla düşkündür. Çoğu zaman aç olmasa bile mutlu olmak için yemek yiyebilir. Zenginliği sever ve bunu göstermekten hoşlanır. Güçlü iradesi ve çalışkanlığıyla birçok işin üstesinden gelebilir. Başardığı işlerle kazandığı parayı da yine hayatını güzelleştirmek için harcamaktan çekinmez.

Çok iyi bir dost olan boğa burcu, insanı arkadaş tercihlerinde oldukça seçicidir. Karşısındaki insanın samimiyetine gerçekten güvendiğinden ona kimsenin vermediği değeri verebilir.

İKİZLER BURCU

Duygusal durumu çok hızlı değişen ikizler burcu, çok neşeliyken birden durgunlaşabilir. Yöneltildiği Merkür gezegeninin çok hızlı hareket etmesi gibi ikizler burcunun zihnide oldukça hızlı hareket eder. Bu yüzden ani değişimler ikizler burcu için oldukça normal bir durumdur.

İkizler burcu hem sabırsızdır hem de kararsız. Sürekli ilerlemek ister, fazla bekleyecek sabrı yoktur. Aniden değişen kararları, hayatında sürekli değişikler olmasına neden olur. Bu yüzden birçok iş ve ev değiştirebilir.

Yüksek enerjisi ve sevimli tavırlarıyla insanları mutlu eder. Sosyal iletişimi oldukça fazladır.

YENGEÇ BURCU

Yengeç burcu duygularını yoğun yaşayan, sevdiği insanı fazlasıyla sahiplenen bir yapıya sahiptir. Duygusal olarak değişiklik gösterebilir ama karşısındaki kişiye güvendiğiyle tüm samimiyetiyle ona içini açacaktır.

Yeni girdiği ortamlarda fazla konuşmamayı daha çok sessiz kalıp etrafı incelemeyi tercih eder. Eğer samimi olduğu insanların olduğu bir ortamda ise uyumlu yapısı ve hoş sohbetiyle ortamı renklendirecektir.

Kötü yanı olarak hemen karamsarlığa kapılabilen yengeç burcu kendisini üzecek bir durum olduğunu düşündüğü anda içine kapanır. Karşılaştığı durumla başa çıkmakta zorlanırsa, kimse yengeci kendi kabuğundan dışarı çıkaramaz.

ASLAN BURCU

Güneş tarafından yönetilen aslan burcu, bulunduğu ortamı aydınlatan ve ısıtan bir yapıya sahiptir. Liderlik özellikleri fazlasıyla yüksektir ve insanları organize etmede çok iyidirler. Kendine olan güvenleriyle çoğu insanı kolaylıkla etkileyebilirler. Üst düzey yönetici kadrolarına gelmelerine şaşılmamalıdır.

Gösterişli ve lüks yaşamayan seven aslan burcu, yaşadığı alanda ve kendisi üzerinde de gösterişten kaçınmaz. Bulundu her ortamda ilgi odağı olmaktan hoşlanır ve bunun için çaba gösterir. Bazen kendini öven tavırlarıyla etrafındaki insanları rahatsız edebilir ama aslan burcunu tanıyan insanlar bu durumu anlayışla karşılar.

Aslan burcu hayatında aşk yeri oldukça önemlidir. Aşık olduklarında, o ilişki için yapamayacakları bir şey yoktur. İlişkinin kontrolünün kendilerinde olmasını istemeleri bazen sorun yaratabilir ancak karşılarındaki insana güzel bir hayat yaşatmaları kaçınılmazdır.

BAŞAK BURCU

Başak burcu, fazla titiz ve mükemmeliyetçidir. Her şeyleri fazlasıyla düzenlidir; masalarının üzeri, gardıropları, çantaları. Eşyaların hepsinin bir yeri bir düzeni vardır ve düzen bozulduğunda bunu hemen fark ederler.

Kalabalık, gürültülü ortamlardan fazla hoşlanmayan başak burcu, çoğunlukla ortamlarda sessiz ve düşünceli bir duruş sergiler. Karşısındaki kişiye hemen güvenip samimiyet kuramaz. İnsanları tanıdıktan sonra sever ve oldukça güvenilir bir dost olur.

Başak burcu başarılı olmayı ve faydalı işler yapmayı kişisel zevklerden daha ön planda tutar. Gelecekleri yatırım yapmak için çalışmaktan zevk alır ve tutumlu davranarak kendilerini güvende hissederler.

TERAZİ BURCU

Asil duruşları ve dengeli davranışlarıyla tanınan terazi burçları, bu dengelerinin bozulmaması için her türlü çabayı gösterirler. Eşitlik ve adalet konusunda fazlasıyla hassastırlar. Her şeyi hesaplayarak hareket eder, haksızlıklara karşı direnirler.

Terazi burcu, başkalarının hayatlarıyla ilgilenmekten hoşlanır. Herkese eşit davranmayı, maddi manevi yardımcı olmayı ve insanları iyiye yönlendirmeyi görev edinmiştir. Zor zamanlarınızda ilk yanınızda olabilecek burçlar arasında en iyi arkadaştır.

Kişisel zevkleri ve çevresindeki insanları mutlu etmek için para harcamaktan çekinmez. Gezmek ve eğlenmekten büyük keyif alan terazi burcu, kaliteden anlayan, vizyon sahibi bir burçtur.

AKREP BURCU

Akrep burcu, dayaklı ve mücadeleci bir yapıya sahiptir. Sağlam karaktere sahip olması zor durumlar karşısındaki dik duruşunun sebebidir. Koyduğu hedeflere ulaşma konusunda burçlar arasında en başarı olandır.

Gizemli yapısı ve yüksek enerji ile girdiği ortamda ilgi çekmeyi başarır. Karşısındaki insanı kolayca çözebilen akrep burcu güvenilir, sadık bir dosttur.

Akrep burcu sezgilerine çok güvenir ama kuşkucu bir yapısı vardır bu yüzden adım atarken çok dikkatlidir. Kendilerini yapılan, iyi ya da kötü, hiçbir şeyi unutmazlar ve zamanı geldiğinde söylemekten çekinmezler.

YAY BURCU

Yay burcu enerjik, yerinde duramayan, bulunduğu ortamı neşelendiren, eğlenceli bir hayata sahiptir. Rahat ve kendine güvenen kişiliğiyle dikkat çeker. Özgür ruhlu ve kural tanımaz yapısıyla birilerinin boyunduruğu altına girmesi oldukça zordur.

Burçlar arasında en iyi niyetli burç diyebiliriz. Doğal ve açık sözlü olması, çevresinin kendisine duyduğu güveni arttırır. Heyecan duygusuna olan bağlılığı nedeniyle biz daha uçlarda bir hayat sunar.

Bir yay burcu ile ilişkiye başladığınızda hayatınızın akışının değişeceğini bilmelisiniz. Eğer heyecanı, hareketi pek sevmiyorsanız bu durum sizi biraz zorlayabilir. Ancak yay burcunun renkli dünyasına, yüksek enerjisine ve neşesine kapılmanız uzun sürmeyecektir.

OĞLAK BURCU

Oğlak burcu; zeki, kararlı ve azimlidir. Bulunduğu ortamda kendini ön plana atmayı sevmez, gerektiği yerde fikrini dile getirir. İsteklerindeki istikrarlı tavrıyla birçok şeyi elde edebilir. Güçlü karakteriyle hedeflerine ulaşma konusunda fazlasıyla başarılıdır. Kendisini seviyesini arttıracak, güçlü ve kariyer sahibi kişilerle birlikte olmayı sever.

Oğlak burcu, geçmişe, yaşanmışlıklara çok saygılı ve kurallara bağlı bir kişiliktir. Büyükleri dinlemeyi sever onları fazlasıyla bilgili görür. Bazen oğlak burcunu gelenek ve göreneklere fazla bağlı görebilirsiniz.

Geleceğini garanti altına alma konusunda karalı olan oğlak burcu, maddi manevi kendini güvendiği anda evlenebilir.

KOVA BURCU

Burçlar arasında en marjinal kişiliktir kova burcu. Farklı yaşam tarzı, düşünce yapısı ve giyim tarzıyla kolay anlaşılmazlar. Özgür ruhları, baskıdan ve zorlanmaktan hemen uzaklaşır. Güçlü merak duygusu ile bilinmeyenin peşinden sonuna kadar gider ama öğrenince vazgeçmesi kolay olur.

Kova burcu, algısı diğer burçlara göre çok daha açık olan bir karakterdir. Durumları, olayları daha kolay kavrayıp, güçlü sezgileriyle, ileriye yönelik görüşlerinde daha doğru tahminlerde bulunur. İleri dönük geniş bakış açısıyla yeniliklere daha kolay uyum sağlar.

Kova burcu, insanlara faydalı olmak, öğrenme arzusu ve merak duygusuyla sürekli yeni insanlarla tanışmak ister. İlişkilerine fazlasıyla önem verir. İnsanları kandırmaktan hoşlanmaz ve açık sözlüdür.

BALIK BURCU

Diğer burçların aksine balık burcu, yüksek kariyer, zengin olmak ya da güç sahibi olmak beklentileri yoktur. Rahat bir yaşam ister elbette ama önemli olan kendi dünyasında mutlu olmaktır. Geniş hayal gücü kendi dünyasına renklendirebilir. Esas isteği mutlu olmaktır.

Çok para kazanmak ya da yükselmek gibi bir derdi olmayan balık burcu, iş seçimlerinde daha çok hayal gücünü kullanabileceği işleri tercih eder. Müzik, resim ya da edebiyatla ilgilenebilir. Sanatlar işlerde çok daha başarılı olacağı kesindir.

Balık burcu, ilişkilerinde, merhametiyle öne çıkar. Uyumlu yapısı bazen değişkenlik gösterse de genellikle sakindir. Aşık olduğunda romantizm duygusunu doruklarda yaşayacaktır.

Turuncu Fal Cafe

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram