Astrolojide Dolunay Nedir?

Astrolojide Dolunay Nedir?

Astroloji, her bir faza farklı anlamlar yüklemiştir. Fakat insan üzerinde en net ve yoğun etki gösteren faz dolunay fazıdır denebilir. Güneş ve Ay arasındaki açı 180 dereceye ulaştığında dolunay fazı gerçekleşir. Ay bu fazda en büyük, belirgin ve olgun hale geldiği için insanları da bu şekilde büyük  etkiler. Dolunay fazının etkileri, dolunaydan1 hafta önce kendini göstermeye başlar. Uykusuzluk, stres, gerginlik gibi etkiler gözlenebilir.

 Dolunay zamanı sular yükselir bu dönemde insanlarda duygusal olarak yüksek tepkiler verirler. Bu duygusal artış sebebiyle çatışmalar yaşanabilir ve şiddet olaylarında artışlar yaşanabilir. Gerçekler ne kadar doğru olsa da  inandırıcı gelmez ve bu sebeple ilişkilerde bozulmalar ve kıskançlık krizleri yaşanabilir. Bu dönemde inatlaşmalar yaşanabilir. Tabi ki bu dönemi sorunsuz atlatmakta mümkündür, dolunayın enerjisini iyi y

 Dolunay fazı aynı zamanda kişisel gelişim ve kişisel farkındalığa ulaşmak açısından da faydalı olur. Kişide aydınlanma yaratabilecek bir süreçtir fakat farkına varılan şeyler her zaman olumlu olaylar olmayabilir.

Dolunay fazı ile birlikte belirsizlik taşıyan, sürüncemede kalan konular da gün yüzüne çıkar ve Ay’ın tamamlandığı gibi bu olaylar da tamamlanarak bir sonuca ulaşır. Sonuçlar olumlu ya da olumsuz olabilir fakat dolunay, bilinmezlikleri ortadan kaldıracaktır. Aynı zamanda dolunay fazı üremeyi ve döllenmeyi de temsil eder. Dolunay dönemlerinde doğum oranları daha fazla olur.

https://www.instagram.com/turuncufal/

https://www.turuncufalcafe.com/

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram