Progress Haritası nedir? Nasıl Hesaplanır?

Progress Haritası nedir? Nasıl Hesaplanır?

Progress Haritası nedir? Nasıl Hesaplanır? Progress harita, ya da ilerletilmiş harita, kişinin geçmiş ya da gelecekte belirleyecek olduğu kısa bir zaman aralığının, uzun bir zaman dilimine (bir yıl gibi) karşılık geldiği harita biçimidir.

Doğduğu andan itibaren yaşlılık döneminde değin kişi birçok gökyüzü olayı yaşamaktadır. Örneğin Güneş her yıl 12 kez burç değiştirir. Ay, ayda iki kez olmak üzere, yeni ay ve dolunay evresini yaşar. Bir ayda Merkür ve Venüs 1, Mars ise yarım derece ilerler…

Tüm bu gökyüzü olayları kişinin ruh halini ve davranışlarını etkiler. Dolayısıyla kişinin yaşamında deneyimleyeceği olaylar da buna bağlı olarak etkilenebilir. Progress harita yöntemi ile kişinin ileriye dönük deneyimleyebileceği olaylar, konular ve insanlar hakkında ön görüde bulunulur.

Örneğin 28 Temmuz 1997 tarihinde doğmuş birisiniz. Progress haritanızda ise gelecek yıl planlarınız, başınıza gelebilecekler ya da uğraşacağınız meseleleri gözlemlemek istiyorsunuz. Öyleyse progress harita hesaplarken seçeceğiniz tarih yine 28 Temmuz günü ancak 2023 yılı olmalıdır. Astrolojik ön görülerde bulunurken bir yıllık bir zaman zarfı ele alınır.

Doğum haritası astrolojik olarak natal harita olarak geçer. Natal harita sizin doğum anınızda yıldızların ve burçların gökyüzünde dizilimini anlatır. Ve bu haritadaki yorumlamalar tüm hayatınıza etki edecek şekilde, genel olarak yorumlanır.

Natal haritadaki Güneş burcu kimliğinizi, baba tarafınızı; Ay duygusal tarafınızı ve anneyi; Mars hayat boyu mücadele edeceğiniz konuları ve mücadele yeteneğinizi ya da Satürn hayatta hangi konularda sınandığınızı, öğrenmeniz gereken konuyu ve ne tür engellerle karşılaştığınızı gösterir.

Progresyon harita ise sizin progress haritanızdır. Progress haritada ise o yıl ya da o andaki duruşunuzu, kimliğini, duygularınızı, olayları ve kişileri gözlemlemek mümkündür.

Progress haritanızdaki Güneş o andaki kimliğiniz ve duruşunuzu gösterir. Ay burcunuz duygusal meselelerdeki konumunuzu gösterir veya haritanın belli bir bölgesindeki birikmişlik an hakkında farklı bilgiler göstermektedir.

Progress harita nasıl hesaplanır?

Progres harita hesaplarken ASTRO sitesini ziyaret ederek, “Charts and Calculation” kategorisine tıklamalısınız.

Turuncu Fal Cafe

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram