Yoga Faydaları

Yoga Faydaları

Yoga Faydaları

Yoga Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Hindistan’da ortaya çıkan yoga, ardından tüm dünyaya yayılmıştır. Şu an milyonlarca insan tarafından uygulanan popüler bir rahatlama yöntemidir. Hem ruhu hem de bedeni dinlendirir ve rahatlatır. Yoganın pek çok faydası bulunmaktadır. Günümüzde oldukça yaygın yapılan yoga insanların huzuru bulmasına yardımcı olmaktadır. Peki, yoganın faydaları nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Stresten Uzaklaşmanızı Sağlar

Günlük hayatın içinde yoğun bir tempo ve stresli anlar vardır. Bu stres insanların omuzlarında büyük bir yük oluşturur. İşte bu noktada yoga, büyük bir rahatlık sağlar. Eğer doğru bir şekilde ve sakin bir ortamda uygulanırsa olumlu sonuçlar doğuracaktır. Günlük ve düzenli yapılması halinde omuzlarınızda biriken tüm yükü sizden uzaklaştıracaktır. Stresten ve kaygıdan uzak bir yaşam fırsatı sunar. 

Formunuzu Korur

Fit ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek isteyenler için harika bir seçenektir. Sporu yaşamınızın bir parçası haline getirmek istiyorsanız yoga, en iyi seçeneklerden biridir. Hem rahatlamanızı hem de formunuzu korumanızı sağlar. Düzenli yoga ile metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakabilirsiniz. Böylelikle kilo kontrolünüz daha kolay olacaktır.

İyi Bir Uykuyu Garantiler

Ruhunuzu ve zihninizi rahatlatan yoga, iyi bir uyku çekmenizi sağlar. Stresten uzaklaştırdığı için uyku esnasında yaşanan problemlerin sona ermesini sağlar. Uyku bozukluklarının önüne geçer. Spor yaparken rahatlamanıza neden olur. Vücudunuzu ve zihninizi dinç tutar. 

Yoga Özgüveninizi Arttırır

Düzenli bir şekilde yoga yaparsanız sinir sisteminizde yer alan fonksiyonlar aktif hale gelir. Hormonlarınız dengelenir ve ayrıca ruhsal dengesizlikleriniz son bulur. Yoga yaparken size stres veren şeylerle yüzleşebilir ve onlardan uzaklaşabilirsiniz. Sizi mutlu eden şeylere yönelmeniz ile hayatınız daha olumlu bir hale bürünür. Kendinizi mutlu hissettiğiniz bu ortamda özgüveniniz artacaktır. Kendinize olan saygınız artacaktır. 

Sırt ve Bel Ağrılarından Uzaklaşın

Yoga esnasında yapılan hareketler, kaslarınızın gelişmesini ve güçlenmesini sağlayacaktır. Ayrıca daha esnek olacaksınız ve gevşeyeceksiniz. Bu da sırt ve bel ağrılarından sizi uzaklaştıracaktır. Öncesinde ve sonrasında yapacağınız ısınma ve soğuma hareketlerine uymanız gerekir. Bu dikkat ile sırtınızda ve belinizde oluşan tüm kronik ağrılar zamanla size veda eder. 

Yoga ile Daha Esnek Bir Vücuda Sahip Olun

Sadece sizin rahatlamanızı, zihninizi boşaltmanızı sağlamaz. Nefes egzersizlerinden ve zihin rahatlatmaktan çok daha fazlasıdır. Vücudunuzun daha esnek bir yapıya sahip olmasını sağlar. Farklı kas gruplarınızı yoga esnasında çalıştırmış olursunuz. Bu sayede daha güçlü, kas oranı yüksek ve esnek bir vücuda kavuşursunuz.

Astım Semptomlarına Yardımcı Olur

Nefes egzersizleri sayesinde akciğer etrafında bulunan kasların gevşemesine neden olur. Kontrollü nefes alışverişi sağladığı için stresi azaltır. Ayrıca böylelikle astımdan kaynaklanan sıkıntıları hafifletir.

Kendinizi Daha Yakından Tanımanızı Sağlar

Yoğun hayat temposundan insan kendisini unutuyor. İş hayatının stresine kapılan insanlar için yoga, kendilerini daha yakından tanıyabilme fırsatı sunuyor. Yoga yaparak zihninizi ve bedeninizi daha yakından tanıyabilirsiniz. Nefes alışverişlerinizi, esnekliğinizi, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi fark edersiniz. Daha yakından tanıdığınız için ve kendinizi keşfettiğiniz için hayata daha farklı, mutlu olabileceğiniz açılardan bakabilirsiniz. Mutlu olabileceğiniz yönleri keşfedersiniz.

Yoganın Basamakları

  1. Yama
  2. Niyama
  3. Asana
  4. Pranayama
  5. Pratyahara
  6. Dharana
  7. Dhyana
  8. Samadhi

Eğer siz de fal baktırmak istiyorsanız Turuncu Fal’a ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını online burç yorumu falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Ateş falı, tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı, su falı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama işlemi için de bize ulaşmayı unutmayın.

 

 

 

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram