Üçüncü Göz Epifiz Bezi

epifiz bezi, epifiz bezi nedir, epifiz bezi saklanıyor mu, epifiz bezi işvini kaybetmeye zorlandı, epifiz bezinin özellikleri, üçüncü göz nedir, turuncu fal, ankara fal, astroloji, | Üçüncü Göz Epifiz Bezi | Fal Cafe Cafeler, Ankara Fal Cafe Cafeler, Kızılay Fal Cafe Cafeler , İstanbul Fal Cafe Cafeler , Fal Cafe Cafeler , Ankara Falcı Cafe Cafeler , Kızılay Falcı Cafe Cafeler , İstanbul Falcı Cafe Cafeler , Falcı Cafe Cafeler , Ankara Falcılar Cafe Cafeler , Kızılay Falcılar , İstanbul Falcılar Cafe Cafeler , Falcılar , Ankara Fal Cafe , Kızılay Fal Cafe , İstanbul Fal Cafe , Fal Cafe , Ankara Fal Cafeler , Kızılay Fal Cafeler , İstanbul Fal Cafeler , Fal Cafeler , Ankara Medyum cafe , Kızılay Medyum cafe , İstanbul Medyum cafe , Medyum cafe , Ankara Medyumlar cafesi , Kızılay Medyumlar , İstanbul Medyumlar , Medyumlar , Ankara Meşhur Fal , Kızılay Meşhur Fal , İstanbul Meşhur Fal , Meşhur Fal , Ankara Meşhur Falcı , Kızılay Meşhur Falcı , İstanbul Meşhur Falcı , Meşhur Falcı , Ankara Meşhur Falcılar , Kızılay Meşhur Falcılar , İstanbul Meşhur Falcılar , Meşhur Falcılar , Ankara Online Fal Cafe Cafeler , Kızılay Online Fal Cafe Cafeler , İstanbul Online Fal Cafe Cafeler , Online Fal Cafe Cafeler , Ankara Online Falcılar Cafe Cafeler , Kızılay Online Falcılar Cafe Cafeler , İstanbul Online Falcılar Cafe Cafeler , Online Falcılar Cafe Cafeler , Ankara Online Fal Cafe , Kızılay Online Fal Cafe , İstanbul Online Fal Cafe , Online Fal Cafe , Ankara Fal Uygulaması , Kızılay Fal Uygulaması , İstanbul Fal Uygulaması , Fal Uygulaması , Ankara Fal Uygulamaları , Kızılay Fal Uygulamaları , İstanbul Fal Uygulamaları , Fal Uygulamaları ,

Epifiz Bezi Nedir?

Epifiz bezi nedir? Geçmişten günümüze kadar bu bez pek çok araştırmaya konu olmuştur. Ayrıca efsaneci açıdan da merak edilen bir bez olduğu bilinir. Epifiz bezi ilk kez Descartes tarafından üçüncü göz olarak isimlendirilmiştir. İnsanın en yüksek bilinci olarak tanımlanmasının nedeni ise budur. Descartes’e göre epifiz bezi, vücut ile zihnin bağlantısı olarak kabul edilir. Bu organın insan vücudu ile ruhu birleştirdiği düşünülür. Çift organların tek bir şeyi algılamasını sağladığı söylenir. Örneğin iki gözün tek bir şeyi görmesini ya da iki kulağın tek bir sesi duymasını sağlar.

Epifiz bezi, beyinde yer alan küçük bir endokrin- iç salgı bezidir. Beyinde asıl görevi serotonin ve melatonin salgısını gerçekleştirmektir. Ancak antik dönemlerde bu bez ile alakalı birçok teori ortaya atılmıştır.

Epifiz Bezi Açılınca Ne Olur?

Epifiz bezi açılınca ne olur? Epifiz bezi, hipofiz bezinin arka kısmında bir oyuk içerisinde yer alır. Ayrıca bezelye büyüklüğünde bir bez olduğu bilinir. Oldukça küçük olan bu bez, melatonin hormonunun salgılanmasını sağlar. Ayrıca gece ile gündüzün kontrolünü yapar ve bedenin günlük ritminin düzenlenmesine yardımcı olduğu bilinir. Epifiz bezinin işlevlerinin arttırılması ise oldukça önemli bir konudur. Çünkü bedenin dengesinin kurulmasında psişik anlamda kontrol gerçekleştirir. 

Ön plana çıkan noktalardan biri ise epifiz bezi ve güneşin ilişkisidir. Güneş oldukça önemlidir çünkü epifiz bezinin gıdası görevini görür. Güneş, saç, göz, cilt tarafından kolayca alınabilir. Bundan dolayı en az 30 dakika güneş altında durulması gerekir. Özellikle göz bebeklerinden alınan güneş, epifiz bezini olumlu etkiler.

Üçüncü Göz Epifiz Bezi Ve Bilinç

Üçüncü göz olarak da bilinen epifiz bezi yüksek bilinç düzeylerine erişme noktasında oldukça önemlidir. Uzakgörü, durugörü, sezgi, gibi durumlarında önemli rol oynar. Ayrıca altıncı hissinde epifiz bezinden kaynaklandığı söylenenler arasında yer alır. Altıncı hisse, aslında geçmiş deneyimlerden sosyal hafızaya kayıt edilmiş anılar neden olmaktadır. Bu bir bilinçaltı gücü olarak görülür. Epifiz bezinin bilinçaltı ile karmaşık bir ilişkisi olduğu düşünülür ama ne olduğu tam olarak bilinemez.

Üçüncü Göz Epifiz Bezi | Turuncu Fal Cafe-Üçüncü Göz Epifiz Bezi, Üçüncü Göz Epifiz Bezi nedir, epifiz bezi özellikleri, epifiz bezinin anlamı, epifiz bezi neden gizli, turuncu fal, turuncu astroloji, ilginç bilgiler, ankara fal cafe | Üçüncü Göz Epifiz Bezi | Turuncu Fal Cafe-Üçüncü Göz Epifiz Bezi, Üçüncü Göz Epifiz Bezi nedir, epifiz bezi özellikleri, epifiz bezinin anlamı, epifiz bezi neden gizli, turuncu fal, turuncu astroloji, ilginç bilgiler, ankara fal cafe, ankara fal
Üçüncü Göz Epifiz Bezi | Turuncu Fal Cafe

Epifiz Bezi İçin Faydalı Gıdalar

Epifiz bezi için faydalı gıdalar arasında öncelikle elma sirkesi yer alır. Organik bir elma sirkesi içildiğinde bağırsaklar harekete geçer ve beden olumlu etkilenir. Pek çok faydasının yanında epifiz bezini açmaya da yardımcı olur. Kırmızı pancar ve suyu da yararlı olan besinler arasındadır. Florür gibi bileşiklerin uzaklaşmasına yardımcı olur. Kekik yağı, en güçlü doğal antibiyotikler arasında yerini korur. Diğer gıdalar ile alındığında mükemmel bir tamamlayıcı etkisi yaratır. Aynı zamanda iyotta bu konuda yardımcıdır. Ayrıca iyotta florürün uzaklaşmasını sağlar, tüm etkisini minimuma indirir. Bunlar gibi faydalı besinlerin tüketilmesi ve florürden uzak durulması epifiz bezini olumlu etkileyecektir.

Online Fal Baktırmak İçin

Eğer siz de fal baktırmak istiyorsanız Turuncu Fal’a ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığınız falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Ateş falı, tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı, su falı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama işlemi için de bize ulaşmayı unutmayın.

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram
error: Turuncu Fal Cafe