TARİHTEKİ EN İLGİNÇ FAL ANLATMA TEKNİKLERİ

turuncuFAL_post (2) | TARİHTEKİ EN İLGİNÇ FAL ANLATMA TEKNİKLERİ | Turuncu Fal Cafe | Türkiye ve Ankaranın En İyi Falcıl…

Falcılık, insan düşüncesi kadar eskidir; gelecek hasadı tahmin etmek, bir bebeğin hayatını  planlamak ve savaş için doğru koşulları tahmin etmek için kullanılmıştır.

Günümüzde fal baktırmak istediğimizde tarot falı bakma dan tutun da ateş falına, su falı aşk falı kum veya kemik falı gibi fal çeşitleri içinden sayamayacağımız kadar çok fal eski kültürlerin garip ve bir o kadar da ilginç yorumlama yöntemlerinden doğmuştur.

TASEOGRAFİ

Çay yaprakları çalışması, nesiller boyunca aktarılan oldukça sezgisel bir falcılık biçimidir. Bir fincan çay, süzgeci kullanılmadan dökülür. İçinde çok az miktarda çay kalana kadar içilir ve daha sonra fincandakiler bir tabağa damlatılır. Geriye fincanın dibine yapışan çay yapraklarındaki desenler kalır ve bunlar daha sonra standart sembolizm olarak incelenir ve yorumlanır.

DAKTİLOMANSİ

Avrupa’da popüler bir fal çeşidi olan daktilomansi Orta Çağ’da kullanılmaya başlanmıştır. Fal için yedi yüzükten oluşan bir set gereklidir. Her biri, haftanın farklı bir gününe karşılık gelir ve farklı bir malzemeden yapılmıştır. Alfabenin harfleriyle işaretlenmiş bir tablonun üzerinde asılan yüzüklerin dokunduğu harfler bir mesajın parçası olarak görülüyordu.

MARGARİTOMANSİ

Margaritomansi, materyal olarak incilerin kullanıldığı eskilerden yaygın bir yöntemdir. Ateşe verilen bir dökme demir tencereye bir inci koyulurdu. Ardından kâhin hırsızlıktan şüphelenilen kişilerin isim listesini yüksek sesle okurdu. İnci hareket etmeye başladığında adı okunan kişi suçluydu.

AFİTOMANSİ

Antik dünyada, bu fal suçları çözmenin popüler bir yoluydu. Şüpheliler toplanacak ve her birine birer parça ekmek veya arpadan yapılmış kek yedirildi. Masum için zararsız bir atıştırmalıktı. Ancak suçlu şahıs kimse mide ağrıları veya hazımsızlık yaşardı. Ekmeğin tadının kötü olduğunu düşünenler bile suçlu kabul edilirdi. Yalnız yargıcın suçlu olması gereken kişi hastalansın diye ekmeğin seçici olarak zehirlenmiş olması da muhtemeldir. 😊

KUŞ KEHANETİ

Eski Roma’da toplumun her seviyesindeki insanlar, gökyüzündeki kuşların türlerini, çağrılarını ve uçuş düzenlerini inceleyerek parasal konuları tahmin ederdi. Özellikle tavuklar, savaşların sonuçlarını tahmin etmek için kullanılırdı. Rahipler, özel olarak yetiştirilmiş tavukların önüne tahıl saçar ve kuşların ne kadar bir iştahla yedikleri üzerinden, Roma kuvvetlerinin o gün elde edeceği başarı derecesini tahmin ederdi. Tuhaf gelebilir ancak işe yaradığı zamanlar da yok değildi.

 

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram
error: Turuncu Fal Cafe