Kedilerde Saldırgan Davranışların Nedenleri ve Önlemesi

Kedilerde Saldırgan Davranışların Nedenleri ve Önlemesi | Kedilerde Saldırgan Davranışların Nedenleri ve Önlemesi | Turuncu Fal Cafe | Türkiye ve Ankaranın

 

Saldırganlık bütün hayvanlarda vardır. Konumuz olan kedilerde de durum farklı değildir. Sokakta yaşayan kediler bizlerden kaçsa da bir saldırı anında üzücü sonuçlar açabilir. Evdeki minnoşlarımız sevimli ve uysal olsalar da saldırı anında büyük hasarlar açabilir.

Kedi saldırılarında oluşan yaralanmalar ciddi enfeksiyonlara neden olabilir. Agresif kediler hem ev sahipleri hem de evlere gelen misafirler için tehlike oluşturabilir. Çok az yaşadığımız saldırganlık, enfeksiyon ve ciddi yaralanma durumları çeşitli koşullarda farklı şekilde ortaya çıkabilir. 

Kedilerin Saldırganlık Nedenleri 

Kedilerin hareketleri ve vücut dilleri ile sahipleri arasında bir iletişim ağı oluşmuştur. Bu iletişim kedi sahipleri önemlidir. Kedileri hareketlerini ve davranışlarını doğru okumaları gerekir. Saldırgan davranışlara etkili çözümler getirmelidir.

Saldırganlık durduk yere oluyorsa kedi; kendisini daha büyük ve daha korkutucu göstermeye çalıştığından olabilir. Savunma amaçlı saldıran bir kedi ise anlaşılacağı üzere kendini korumak için yapıyordur. 

Saldırgan duruşları:

Hırıltı bir saldırganlık işaretidir. Hafifçe öne doğru dönmüş kulaklar. Kuyruk tarafını yukarı kaldırmış ve kafası aşağıya doğru eğilmiş bir duruş.

Savunma duruşları:

Tamamen genişlemiş göz bebekleri savunmaya geçmiş bir kedi ifadesidir. Bıyıkları tehdit hissettiği canlı ile arasındaki mesafeyi hesaplamak için dışarı çıkıp geri içeri girebilir. Sertleşmiş kuyruk ayrıca bir belirtidir.

Not: Kediniz topyekun bir saldırıya hazırlanıyorsa lütfen yavaşça oradan uzaklaşın. Gözlerine kesinlikle uzun uzun bakmayın.

Kediniz agresif davranışlar sergiliyorsa nedenini öğrenmeye çalışın. Onu üzen, sinirlendiren şeylerin neler olduğunun durum değerlendirmesini yapın. Olay gerçekleşmeden yarım saat önce neler oluyor bunları değerlendirin. Ona yaklaşmadan önce sakinleşmesini bekleyin. Kime saldırdı? Ne zaman ve nerede gerçekleşti? Olayın gerçekleşmesine kadar yaklaşık yarım saat içinde neler oluyordu? Kedinize ne olacaktı? Bu soruların cevabını mutlaka bulun.

Kediler inanılmaz şekilde mükemmel avcılardır. Avlarını en doğru şekilde ve anda saldırmak için keskin gözlerini kullanırlar. Böcekler, sürüngenler, kemirgenler, genç tavşanlar ve kuşlar ilgi alanlarına girer. Fareler üzerinde uzmanlaşmış kediler vardır. Avını gördüğü an buz kesilir ve gözlerini ona kitler. Sessizce takip eder. Sonrasında avına doğru hamle yaparak onu yakalar. 

Sonuç olarak kedinizin dilini en iyi şekilde siz anlarsınız. Onun dilinden ve hareketlerinden ne istediğini en siz bilirsiniz. Yeni bir kedi sahiplenirseniz önce davranışlarını çözmeye çalışın. Tecrübeli bir kedi bakıcısı iseniz zaten neler yapacağınızı biliyorsunuzdur.

Kediler insanların rahatlamasına yardımcı olur. Onlarla geçireceğiniz zaman sizi huzurlu hissettirir. Rahatlamanın, huzurlu hissetmenin ve aklınızdaki bazı soruların cevabını bulmak için fal da baktırabilirsiniz. Ankara içinde gerçek falcı arıyorsanız merkezimize gelebilir, Ankara fal dışında yaşıyorsanız online fal hizmetimizden yararlanabilirsiniz. 

Kahve Falı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram