Katina (AŞK) Falı Kart Anlamları

Katina tarotu- aşk falı- katina kartı-kart anlamları | KATİNA (AŞK) FALI KART ANLAMLARI | Turuncu Fal Cafe | Türkiye ve Ankaranın En İyi Falcıları

KATİNA FALI NEDİR?

katina-kartlari-katina-fali-ask-fali-1 | katina falı

ATTART KARTI


Katina falı adını Antik Roma döneminde İzmir’de yaşamış medyum Katina‘dan alır.
Katina’nın onca zaman sonra adından bahsettirebilmesinin nedeni dilden dile aktarılan gizemli
hayatıdır. Bilindiği kadarıyla varlıklı dul bir kadındır. Kocasının kaybolması ve bunun üzerine
ölmüş kabul edilmesinin gizemi dikkatleri Katina üzerine çekmiştir. Katina’nın bölgesinde
yaşayan insanlar çeşitli dedikodular çıkarmış ve kocasını kendisinin öldürdüğünü öne
sürmüşlerdir.

katina-fali-katina-fali-kart-anlamlari-ask-fali-1 | katina falı bak
katina tarotu


Katina falının ortaya çıkmasının ardında gizemli olduğu kadar üzücü bir hikaye yatmaktadır.
Bayan Katina sırlarla dolu bir kadındır ve ölümüne kadar kocasının ölmediğini savunmuştur.
İçinde yaşadı ev kasvetli ve egzotiktir. Kocasının ortadan kaybolduğu gün yağlı boya resimler
çizmeye başlamıştır. Daha önce hiç resim eğitimi almayan Bayan Katina’nın resimleri şaşılacak
derecede iyi ve profesyoneldir. Asıl gizem tam da burada başlar. Katina bugün kartlarda
kullanılan tabloları çizmiştir. Kendisinin iddiasına göre çizdiği tabloda kocasının gizemli
kayboluşunun sırrı yatmaktadır.
Bu olayın ve tabloların dillendirilmesi üzerine dedikodular başlar. İnsanlar bu gizemden çok
korkarlar ve Katina’yı cadılıkla suçlarlar.

Bağnaz dönemin etkisi kendisini gösterir ve cadı olarak suçlanan Katina yargılanmadan
yakılarak öldürülür. Bu acı sonun akabinde bayan Katina’nın tabloları gizemli bir şekilde
kaybolur. Tabloları o kısacık zaman aralığında kimin ve neden aldı, daha doğrusu nereye
kaybolduğu bir gizem olarak kalır.


Katina falındaki kartlara, Bayan Katina’nın taplolarının aktarılması ise şu şekilde olduğu
düşünülmektedir. İddia Katina’nın çizdiği her tablonun küçük bir kopyasını da kartlara çizdiği
yönündedir. Kartlara tabloların neden birer kopyalarını çizdiği de gizemin parçası olarak
kalacaktır. Kim bilir belki de O, bugün kullanılan Katina falını ön görüp kartlarını hazırlamıştır.

Katina Falı Neden ve Niçin Bakılır?

ASK-KATINA-FALI | katina fali

Katina falı deste adı verilen ve 65 karttan oluşan tarota benzeyen kartlarla bakılır.
Katina falına genel olarak aşk, özel ilişkiler ve evlilik için bakılır. Tarotun aksine kartların sabit
anlamları yoktur ve yoruma açıktır.

 

1-ATTART

Katina falı attart kartı iyi şansı ve mutluluğu işaret eden, doğurganlığın, bilgeliğin ve güzelliğin tanrıçası. Düğün, geri dönüş, şifa, mutluluk ve yararcılığı imler. Ruhlara iyi şans ve sağlık vererek güzel enerji yaydığı için her şeyi güzelleştiren ve olumluya çeviren bir karttır.

2-VALİDE

Katina falı valide kartı kötü şansı ve mutsuzluğu işaret eden, isteklerin olumsuz yönde ilerlediğini gösterir. Sonucu her zaman olumsuza götüren kötü enerji yayan bir karttır.

3-ABANOZ

Katina falı abanoz kartı çok büyük sıkıntı, endişe, öfke ve üzüntüyü imler. Kötü şansı işaret eden; olumsuz enerji getiren bir karttır. Bu kartı seçen kişiler bu dönemde çok dikkatli olmalılar.

4-YAKUT

Katina falı yakut kartı büyük ve karşılıklı aşkı temsil eden birleştirici destenin en belirleyici aşk kartıdır. Olumlu enerji getirir.

5-ZÜMRÜT

Katina falı zümrüt kartı her anlamda başarı, sevinç, şöhret ve gücü imler. Her türlü zaferi beraberinde getiren olumlu enerji yayan bir karttır.

6-ELMAS

Katina falı elmas kartı Maddi zenginliği imler. Mal sahibi olmayı ve maddi gücü beraberinde getiren ve iyi enerji yayan bir karttır.

7-TATTARET

Katina falı tattaret kartı abanozun Hanımıdır. Evliliği ve çocuk yapmayı isteyen anaç bir ruhu temsil eder ancak bu amaçlara ulaşamadığı zaman kötü ve yalancı bir kadına dönüşür. Sürekli sızlanan bir kadın. Kişi olarak Mutsuz, melankolik ve art niyetli ya da hepsi birden. Aşk Anlamı: Çıkar ilişkisi üzerine kurulmuş evlilikler ve ilişkilere işaret eder.

8-SELÇUKSASSA

Katina falı selçuksassa kartı yakutun Hanımıdır. Cinsel arzusu ve tutkusu yüksek olan bir ruhu temsil eder. Ancak destedeki açılıma göre yasak ilişkiyi de temsil eder.

9-MİDA

Katina falı mida kartı zümrüdün Hanımı. Kıskanç, güvenilmez ve mutsuz bir kadını temsil eder. İlişkide sorun, kavga, anlaşmazlık ve kıskançlığa işaret eder.

10-DASTAR

Katina falı dastar kartı elmasın Hanımı. Güçlü, hareketli aynı zamanda sakin bir kadını temsil eder. Bir şey yapmadan önce, karar vermeden önce iyice düşünmeye işaret eder. Aşk anlamında ise üçüncü şahsı gösterir; sevilen, ilgi duyulan kişinin hayatında bir başkası olduğu anlamına gelir.

11-ASSYRANTA

Katina falı assyranta kartı abanozun sultanı. Evliliğe hâkim olan, şefkatli, iyi ve güzel bir ruhlu bir kadını temsil eder. Aşk anlamında ise aileden birinden dolayı çift arasında sorunlar ve anlaşmazlıklar yaşanmasına ve sosyal farklılıklar ve ekonomik zorluklar çift arasında geçici sorunlar çıkaracağına işaret eder.

12-URMİAA

Katina falı urmiaa kartı yakutun sultanı Çok çalışması ve emek vermesi sonucunda başarı ve mutluluğu yakalamış huzurlu ve sakin bir kadını temsil eder. Aşk anlamında ise ilişkide yaşanan olumsuzluklara rağmen ilişkinin kurtulacağı ve iyiye gideceğine işaret eder.

13-PARSADRA

Katina falı parsadra kartı zümrüdün Sultanı. Kendisi ve çevresi için sürekli sorun teşkil eden zor bir kadını temsil eder. Aşk anlamında ise çiftin arasına giren üçüncü şahsı ve sonradan pişman olunacak tartışmalara ve gerginliklere işaret eder.

14-ADHEMDEVA

Katina falı adhemdeva kartı elmasın Sultanı. Hoş, sempatik ve iyi gibi gözüken ancak uzak durulması gereken tehlikeli bir kadını temsil eder. Aşk anlamında ise şüpheleri ve endişeleri ortadan kaldıran konuşalar işaret eder.

15-SUNİD

Katina falı sunid kartı abanozun Beyi. Hırslı, çömer ve gururlu bir erkeği temsil eder. Tutkulu ve güçlü bir cinsel bağı ve karşılıklı büyük bir aşkı işaret eder. Şuandaki var olan ilişkiyi gösterir.

16-SAAH

Katina falı saah kartı yakutun Beyi. Etrafı kalabalık ve sevilen bir erkeği temsil eder. Hiç beklenilmeyen bir fırsat, sorunların çözülmesi ve olumlu bir süreç başlangıcını gösterir. Aşk anlamında ise sevilen kişinin sürekli düşüncesinde olmayı, karşılıklı aşkı ve aşk itirafını işaret eder.

17-ARAL

Katina falı aral kartı zümrüdün Beyi. Sadık bir aşığı, iyi bir aile babasını, zeki ve sert bir erkeği temsil eder. Pek dikkat çekmeyen birinin dürüst, içten, samimi ve gerçek yoğun duygularını itiraf etmesiyle yeni bir büyük bir başlangıcına işaret eder.

18-TURAN

Katina falı turan kartı abanozun hükümdarı. Âşık olmayı seven, kadın düşkünü bir erkektir; hayatındaki kadını mutlu eder ama kadın düşkünü olduğu için hayatında aynı anda birkaç kadın olabilir. Ev, iş ve para konularının daha iyiye gideceğini işaret eder. Aşk anlamında ise sevgiliyle buluşma ve görüşmeyi gösterir.

19-TAGRAL

Katina falı tagral kartı yakutun Hükümdarı. Bencil, evliliğe ve ilişkiye sıcak bakmayan bir erkeği temsil eder. Coşku, mutluluk ve sevinci işaret eder.  Aşk anlamında ise emeklerin ve çabaların karşılığının olumlu bir şekilde alınacağını gösterir.

20-EBRAHHAT

Katina falı ebrahhat kartı Zümrüdün Hükümdarı. Delilikle dahilik arasındaki ince çizgideki, yalancı ve nankör bir erkeği temsil eder.  Eksik  kalmışları gösterir. Aşk anlamında ise beklenmedik yeni bir aşkı gösterir.

21-DARE

Katina falı dare kartı elmasın Hükümdarı. Detaycı ve yalnızlığı seven bir erkeği temsil eder. Cesaret, iyimser ve düzenliliğin eş zamanlı hüküm sürdüğünü gösterir. Aşk anlamında ise var olan tüm sorunların çözüleceğini ve keder gözyaşlarının sevinç yaşlarına dönüşeceğini gösterir.

22-MUNZUR

Katina falı munzur kartı abanozun Kara Atı Elmasın Hükümdarı. Detaycı ve yalnızlığı seven bir erkeği temsil eder. Cesaret, iyimser ve düzenliliğin eş zamanlı hüküm sürdüğünü gösterir. Aşk anlamında ise var olan tüm sorunların çözüleceğini ve keder gözyaşlarının sevinç yaşlarına dönüşeceğini gösterir.

23-KALİF

Katina falı kalif kartı yakutun kır atı. Maddi ve dünyevi zevklere düşkünlüğü gösterir. Açık ve net konuşmaların iyi gelip çözüm üreteceğine işaret eder. Aşk anlamında ise ayrılığı ifade eder.

24-HESSE

Katina falı hesse kartı zümrüdün Atı. İyi ve sadık bir dosttur. Utanç verici bir olayın telafi edilmesi için çaba sarf edilmesini gösterir. Ruhsal sıkıntılar, alkol ve madde bağımlılığına işaret eder. Aşk anlamında ise geri dönüşü ifade eder.

25-ZARA

Katina falı zara kartı elmasın beyaz atı. Kararlı bir kişiyi temsil eder. Tüm zorlukların ve sıkıntıların üstesinde kararlılıkla mücadele ettikten sonra her şeyin yeniden başlaması anlamına gelir.  Aşk anlamında ise güçlü bağlarla kurulmuş büyük ve gerçek bir aşkı ifade eder.

26-ÇAPA

Katina falı çapa kartı uzun vadeli bir ilişkide tutarlılığı ve güveni temsil eder. Maddi konularda büyük bir şans yakalamayı aşkta ise sadakati ifade eder.

27-TİLKİ

Katina falı tilki kartı kurnazlığı ve yeteneği ifade eder. Destedeki konumuna göre başarı, başarıya dair güzel sözler işitmeyi tehlikelere karşı tedbir almayı gösterir; bir yandan da kıskançlık, sinsilik ve şüpheciliği ifade eder.

28-ÇİÇEKLER

Katina falı çiçekler kartı cesaret ve mutluluğu temsil eder. Yükselen şansa bağlı olarak mutluluk ve umut dolu günler getirir. Destedeki konumuna göre anlamında herhangi bir değişim göstermez her zaman güzelliği imler.

29-YILDIZLAR

Katina falı yıldızlar kartı yeteneklerin açığa çıktığını ve daha da geliştiğini temsil eder. Dikkat çeken ve takdir toplayan bir kişiliği gösterir. İyi şans ve beraberinde yükselişi getirir. Aşk anlamında ise karşılıklı sevgi ve birlikte güzel zaman geçirmeyi gösterir.

30-ALYANS

Katina falı alyans kartı evlilik kartıdır ancak destedeki konumuna göre farklı anlamlar taşır; bir yandan nişan, evlilik gibi mutlu bir birlikteliği gösterirken bir yandan da evlilikte sorunları, anlaşmazlıkları da gösterir.

31-DAĞ

Katina falı dağ kartı bir güç tarafından gelecek yardımı temsil eder. Yükselen şansa bağlı olarak maddi güçlenmeyi de gösterir. Maddi ve manevi güç getirerek yaşama karşı daha dayanıklı bir durum kazanılmasını sağlar.

32-YATAĞAN

Katina falı yatağan kartı tehlikeye ve düşmanlığa işaret eder. Kin, nefret, düşmanlık ve bu duygulara bağlı olarak ortaya çıkan kavga ve savaşı işaret eder. Destedeki konumuna göre bir yandan felaketleri gösterirken bir yandan da karşılaşılacak felaketleri kolaylıkla atlatılabileceğini de gösterir.

33-MEKTUP

Katina falı mektup kartı gelecek bir haber ve mesajı ifade ederken aynı zamanda uzun yolu da ifade etmektedir. Destedeki konumuna göre gelen haberin ya da gidilecek yolun olumlu ya da olumsuzluğu belirlenir.

34-AĞAÇ

Katina falı ağaç kartı sağlıkla ilgili konulara işaret eder. Genel anlamda olumlu bir karttır, iyileşme, kurtulma ve şifa bulma anlamına gelir. Ama destedeki konumuna göre hastalığa da işaret eder. Aşk anlamında ise büyük bir aşkı ve derinden bir sevgiyi temsil eder.

35-DERVİŞ

Katina falı derviş kartı olumlulukları beraberinde getiren bir karttır. Gerçekleri söyler; aydın ve bilge kişiliği temsil eder. Zaman anlamı da vardır beklenilen durumların biraz gecikmeli ama olumlu yönde gerçekleşeceğini gösterir.

36-YOL

Katina falı yol kartı açık ve olumlu bir yoldur. Bu yol, hem maddi yani iş konularıyla yeni bir başlangıcı hem aşk hayatında yeni bir başlangıcı hem de fiziki bir yolu temsil eder. Beklenmedik fırsatlar çıkacağı ve bu doğrultuda başarı yakalanacağı anlamına gelir. Destedeki konuma göre her anlamda yanlış yolu gösterir.

37-GÜNEŞ

Katina falı güneş kartı aydınlığın habercisidir. Her türlü üzüntü, acı ve kederin ortadan kalkması ve bunların yerine mutluluk, sevinç ve huzurun geleceği anlamındadır. Destteki konumuna göre anlamı değişmez, olumsuz enerjili kartların enerjisini de olumluya çevirir.

38-DEVE

Katina falı deve kartı maddi konulara işaret eder. Destedeki konumuna göre maddi anlamda güç kazanma, uyum sağlama ve değişimi gösterirken; aynı zamanda fakirlik, maddi çöküş ve olumlu yönde ilerlemeyen durumları da gösterir.

39-KALP

Katina falı kalp kartı sevgi ve aşkın kartıdır. Mutlu, huzurlu, sadık ve uzun vadeli bir birlikteliği temsil eder. Destedeki konumuna göre anlamında değişiklik olmaz daima mutluluk, sevgi, aşk gibi pozitif duyguları imler.

40-BAHÇELER

Katina falı bahçeler kartı kutlama ve yenilik kartıdır. Yeni bir aşk, yeni iş, yeni bir eğitim süreci her anlamda yeni başlangıçları ve buna bağlı olarak kutlamaları gösterir. Destedeki konumuna göre anlamı değişmez her zaman pozitif anlam taşır.

41-ANAHTAR

Katina falı anahtar kartı çözüm kartıdır. Maddi ve manevi her anlamda var olan soru işaretlerinin çözümünü verir. Olumsuz durumlardan, tehlikeli olaylardan ve yalnızlıktan kurtulma anlamındadır. Aynı zamanda maddi bir yatırımı da gösterir.

42-KİTAP

Katina falı kitap kartı rehberlik kartıdır, iyi bir yaşamın sırlarını verir. Zengin ve güçlü bilge ruhu temsil eder. Yeni şeyler öğrenmek, yeni eğitimler anlamına da gelir. Aynı zamanda destedeki konumuna göre iç rahatlatan büyük bir sır ama bir yandan da büyük bir sırrın açığa çıkmasını da ifade eder.

43-BAYKUŞ

Katina falı baykuş kartı bilgeliği ve aklı temsil eder. Yeni fikirler, yeni girişimlerin ortaya atılması ve ilerlemeyi gösterir. Aynı zamanda bilim, sanat, edebiyat alanında ilerlemeye ve başarı kazanmaya işaret eder. Destedeki konumuna göre başarılı yeni girişimleri ve doğru bilgiyi gösterirken öte yandan başarısız yeni girişimleri ve yanlış bilgiyi de gösterir.

44-MEZAR

Katina falı mezar kartı ölüm ve bitiş kartıdır. Her şeyin sonunun geldiğini ifade eder, cesaretsizlik, korku, bitiş gibi olumsuz durumları işaret eder. Sonuç anlamı da vardır; destedeki konumuna göre iyi ya da kötü sonucu gösterir.

44-YELKENLİ

Katina falı yelkenli kartı yol kartıdır. Bu yol maddi ve manevi boyutta anlam kazanır, hareket demektir aynı zamanda. Destedeki konumuna göre aşk hayatında yeni bir başlangıç, sorunların çözülmesiyle birlikte güzel bir süreç başlangıcı, iş hayatında ise yükselme ve değişikliği gösterirken; aynı zamanda durgunluk ve hareketsizliği de ifade eder.

45-NİL NEHRİ

Katina falı nil nehri kartı maddiyat kartıdır. Destedeki konumuna göre işlerin yolunda gideceğini, yeni girişimlerin olumlu sonuç verdiği, zenginlik ve refahın artacağı verimli bir dönem başlangıcını gösterirken; iş hayatındaki ve maddi durumdaki olumsuzlukları da ifade eder.

46-AFYON

Katina falı afyon kartı zamana bağlı unutma, uzaklaşma ve bununla birlikte iyileşme kartıdır. Kötü ve üzücü her türlü olayın uzun bir mücadele sürecinden sonra atlatılmasıyla birlikte başlayacak olan huzur ve mutluluk dönemi işaret eder. Aynı zamanda alkol, sigara, uyuşturucu gibi alışkanlıkları olan kişileri de temsil eder.

47-KIZ ÇOCUĞU

Katina falı kız çocuğu kartı hamilelik, dünyaya gelecek olan kız çocuğu veya var olan kız çocuğunu temsil eder. Erdemi, iyiliği, dostluğu, mutluluğu ifade eder. Destedeki konumuna göre çocuklarla ilgili sorunları da gösterir. Ama genel anlamda sevilen ve etrafına pozitif enerji saçan kişiyi temsil eder.

48-FARELER

Katina falı fareler kartı hırsızlık, soygun, üçkağıt ve ikiyüzlülüğü temsil eder. Olumsuzluğu gösteren destedeki her konumunda olumsuzluk getiren bir karttır. Kavga, tartışma, adaletsizlik ve haksızlığı gösterir.

49-KAPI

Katina falı kapı kartı itibara ve yüksek mevkii temsil eder. Maddi ve manevi konularda olumlu gelişmelere işaret eder; maddi anlamda zenginlik kazanma, güç elde etmeyi gösterir, manevi anlamda ise yeni başlangıç ya da var olan ilişkilerde iyileşmeyi gösterir. Destedeki her konumunda olumlu anlamı değişmez daima saygı ve itibarı temsil eder.

50-KALE

Katina falı kale kartı umudu ve değişimi temsil eder. Uzun bir ömür, uzun vadeli ilişki ve uzun vadeli işleri gösterir ve bunların gayet başarılı ve olumlu bir şekilde ilerleyecektir. Olumsuzlukların olum yönde değişim kaydedeceğini de bildirir. Küslüklerin ve ayrılıkların son bulacağı anlamı da vardır.

51-SAMYELİ

Katina falı samyeli kartı karşılama kartıdır bu karşılamanın içeriği destedeki konuma göre değişir: bir yandan uzun süredir karşılaşılmayan, görüşülmeyen ve özenilen biriyle karışlamayı temsil ederken, bir yandan da hoşlanılmayan biriyle karşılaşmayı ifade eder. Aynı zamanda hayatımızdaki maddi ve manevi olumsuzlukların olumlu yönde değişim gösterdiğini de habercisidir.

52-KÖPEK

Katina falı köpek kartı dostluğu ve sadakati temsil eder. Arkadaşlardan gelecek yardım ve desteği gösterir, ama destedeki konumuna göre kavga, ayrılık, küslük ve dostlardan gelecek olumsuzlukları da gösterir.

53-EV

Katina falı ev kartı iyi şans getiren bir karttır. Para, servet ve maddiyatı da temsil eder. Destedeki konumuna göre ailevi mutluluk, yeni aile kurma, yapılan işlerin başarıya ulaştığının göstergesidir, aynı zamanda ev içindeki anlaşmazlıkları, kötü komşuları, tartışmaları da gösterir.

54-HAÇ

Katina falı haç kartı destedeki konumuna göre anlamı hiçbir zaman değişmez her zaman olumsuzluğu ve kötülüğü temsil eder. Keder, acı, üzüntü, kötü haber, ayrılık habercisidir. Telafi edilemeyecek hatalar yapılacağını da gösterir.

55-BULUTLAR

Katina falı bulutlar kartı beyaz bulutları temsil ettiği için olumlulukları ve değişimi temsil eden bir karttır. Huzur, mutluluk, cesaret, güçlü ve gerçek bağlar üzerine kurulmuş ilişkileri ve aynı zamanda anlık yaşanan sorunlar kısa sürede çözüme kavuşacağını gösterir.

56-AY

Katina falı ay kartı ruhsal çöküntü ve şüpheyi temsil eder. Destedeki konumuna göre olumsuzluk anlamı değişmez. Keder, gözyaşı, ayrılık, ihanet gibi durumları işaret eder.

57-YILAN

Katina falı yılan kartı sinsilik, ihanet ve tehlikeyi temsil eder. Uzak durulması gereken, hoşgörü ya da saygı gösterilmemesi gereken kişiyi temsil eder. İlişkilerde aldatma ve ihaneti gösterir maddi konularda ise kayıp ve çöküşü gösterir. Deste içindeki konumuna göre anlamı değişmez.

58-SÜPÜRGE

Katina falı süpürge kartı kavga ve anlaşmazlık kartıdır. Mutsuz bir ilişkiyi, mutsuz bir insanı imler. Üzücü olaylar ve konuşmaları gösterir. Bu üzücü durumlar karşısında bitiş olmaz ama sallantılı bir süreç atlatılır. Aynı zaman nazar ve uğursuzluğu da ifade eder.

59-BALIK

Katina falı balık kartı seçim kartıdır. Balık bolluk, bereket, iyi şans ve her anlamda başlayacak olan mutlu bir sürecin habercisidir. Gerek aşk ilişkilerinde gerekse maddi konularda yapılacak olan seçimler pişmanlık yaramayacaktır ve şansı yükseltecektir.

 

Katina falı Neden Baktırılır ?

Katina aşk falı aşk, ilişkiler ve ikili ilişkiler konu olduğunda sizin için birebir faldır. İlişkiler hakkında herhangi bir konuda birisine danışmak istediğinizde alanında uzman falcılarımız sizler için katina falı bakabilir. Belki de merak ettiğiniz tüm soruların cevabını katina falı baktırarak öğrenebilirsiniz.

https://www.instagram.com/turuncufal/

https://www.turuncufalcafe.com/

katina falı | katina falı
katina falı

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram