Flört Şiddeti Nedir ?

GÖZ ARDI EDİLMEMESİ GEREKEN ŞİDDET TÜRÜ FLÖRT ŞİDDETİ | Turuncu Fal Cafe | GÖZ ARDI EDİLMEMESİ GEREKEN ŞİDDET TÜRÜ FLÖRT ŞİDDETİ | Turuncu Fal Cafe

Göz ardı edilmemesi gereken şiddet türü: flört şiddeti nedir ?

Romantik ilişkiler söz konusu olduğunda aşk, sevgi, dayanışma gibi faktörler boyut değiştirip aradaki saygı artık varlığını yitirince, bir tarafın karşısındaki partnerine güç uygulaması ve bunu yaparken psikolojik manipülasyonu kullanmasına kısaca flört şiddeti diyebiliriz. Yaygınlığı azımsanamayacak kadar fazla olan flört şiddeti, hukuki boyutta da suç olarak kabul edilmektedir. Neler yaşandığında veya söylendiğinde bu flört şiddeti içine girer; bunun bilincinde olursak kendimizi koruyabiliriz. Zira şiddetin bu boyutu da oldukça sakıncalı sonuçlar doğurabilmektedir.

Aşk ilişkileriyle ilgili aklınızdaki soru işaretlerini fal çeşitleri içinden dilediğinize başvurarak yanıtlandırabilirsiniz. Ancak özellikle aşkla alakalı her şeye cevap veren aşk falı diğer bir adıyla katina falı size net cevaplar sunar. İsterseniz online fal olarak da gerçek falcı aracılığıyla falınıza baktırabilirsiniz. Kendine özgü bir destesi olan katina falı sizlere online fal ile eşsiz bir fal deneyimi sunacaktır.

GÖZ ARDI EDİLMEMESİ GEREKEN ŞİDDET TÜRÜ FLÖRT ŞİDDETİ | Turuncu Fal Cafe | GÖZ ARDI EDİLMEMESİ GEREKEN ŞİDDET TÜRÜ FLÖRT ŞİDDETİ | Turuncu Fal Cafe
GÖZ ARDI EDİLMEMESİ GEREKEN ŞİDDET TÜRÜ: FLÖRT ŞİDDETİ | Turuncu Fal Cafe

Hangi Davranışlar Flört Şiddeti İçine Girer?

Unutmayın ki flört şiddeti hukuksal boyutta suç teşkil eden davranışların içindedir. Şayet böyle bir ilişkinin içinde olduğunuzun farkına varırsanız hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin.

Kıskançlığın Dozu

Kıskançlıkla sevginin orantılı olduğu koca bir yalan! Eğer partnerinizden sosyal medya paylaşımlarınıza veya giyim kuşamınıza yönelik kısıtlayıcı cümleler duyduysanız bu flört şiddetinin alametlerindendir. Onun, yapmanızı istemediğiniz davranışları sergilerseniz sizi tehdit edebilir. Buradaki en büyük tehlike, şiddete uğradığının farkında olmayan tarafın bunu karşı tarafın sevgisinden yaptığını zannetmesi veya bunu mantıksal hatalarla destekleyici yorumlarda bulunması. Manipüle edilen partnerin bunu kabullenmeye çabalaması ne yazık ki şiddetin boyutunu değiştirebilir ve devamlılığına sebep olabilir.

Tehdit Suçu

Şiddet uygulayan taraf karşısındaki insanı sadece kendi istekleri doğrultusunda şekillendirmek için uğraşır. Sevgisi bu sebepten koşullandırılmıştır ve istekleri yerine getirildiği sürece sıkıntı yaşatmamaktadır. Ancak bu her zaman geçerli olamayabilir. Baskılanan tarafın kendini ifade etmesiyle başlayan ve artık onun değil kendi arzusu doğrultusunda hareket etmesi şiddetli başlatır. En yaygın olarak görülen “cezalandırma” yöntemi tehdit etmektir. “Eğer benim dediklerimi yapmazsan sana şunu şunu yaparım!” gibi cümleleri sıkça sarf etmeye başlar. 

Flört Şiddeti İle İlgili Ne Yapılabilir?

Bununla ilgili kendinizi yalnız hissetmeyin. Kadın dernekleri, bununla ilgili çalışmalar yürüten çeşitli kadın kuruluşları, aktivist avukatlar ve psikologlar veya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Kahve Falı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram