Doğal Taş

Doğal Taş

Doğal Taş

Doğal Taş Nedir?

Günümüzde bulunan pek çok doğal taş çeşidi vardır. Bu taşlar, insanların zihnini ve ruhunu doğru yönlendirmesini sağlayacaktır. Pozitif enerjisiyle taşlar, olumlu etkiler bırakır. Evde bulundurulması gereken taşlar, yoga ve meditasyon yaparken de işe yarayacaktır. Daha fazla rahatlamanıza neden olacaktır. Güçlü enerjileri ile iyileştirici etkileri aktifleştirir. Her bir taşın farklı etkisi vardır. Ayrıca her taş farklı özelliklere sahiptir. Bundan dolayı da farklı yönlerde iyileştirmeler yapar. Doğal taş, ev dekorasyonunda ya da bir aksesuarda kullanılabilir. Moral yükseltmek ve pozitif enerji yaymak için idealdir. Takı olarak kullanılması temas etmesinden dolayı çok daha faydalıdır.

Peki bu taşlar nelerdir? Ne gibi özellikleri vardır? Hangi taş hangi konuda iyileştirmeler sağlar? Tüm bu soruların cevabı burada verilecek. Siz de bu sayede kendinize en yakın gördüğünüz taşı kullanabilirsiniz. Hadi hep birlikte taşları inceleyelim.

Akuamarin Taşı

Cesaret taşı olarak da isimlendirilebilir. Eski yıllarda denizciler tarafından kullanılan bir taştı. Olumsuz enerjileri üzerinizden atmanızı sağlar. Stresi alan bir özelliği vardır. Hamile kadınlar, bu taşı mutlaka kullanmalıdır. Çünkü hamilelik esnasında bir koruyucu görevi görecektir. Korku duyduğunuz konuları aşmanızı sağlar. Ayrıca troid sıkıntısı bulunan kişiler için de faydalı olduğu söylenmektedir.

Ametist Taşı

Mor bir renge sahiptir. Önemli bir taştır çünkü büyük bir enerjiye sahiptir. Hatta en koruyucu ve güçlü taş olduğunu söylemek yalan olmaz. Olumsuz enerjilerin hepsini pozitife dönüştürme etkisine sahiptir. Nazar gibi kötü enerjilere karşı koruyucudur. Gergin anların sizden uzaklaşmasını sağlar. Özellikle iyi bir uyku için mutlaka kullanılması önerilir. Zihni boşaltır ve sakinleştirir.

Aventurin Taşı

Aventurin taşı, şans taşı olarak da bilinir. Eril ve dişil enerjinin dengelenmesini sağlayacaktır. Yaratıcılığınızı güçlendirir. Ruh dengenizi düzenler. Hayatın içinde yer alan alternatifleri daha iyi fark etmenizi sağlar. Aşırı öfkeyi dizginler. Ani kızgınlıkların yatışmasına yardımcı olur. Kararsız kaldığınız konularda size yardım eder. Algılarınızı yükseltecektir.

Güneş Taşı

Yaşam enerjisini simgeleyen taştır. Dünyanın farklı farklı bölgelerinde bulunabilir. Hislerinizi ve sezgilerinizi kuvvetlendirir. Özgürlüğünüzü ve bağımsızlık hissini ortaya çıkarır. Size özgürlük hissini verir. Kendinize verdiğiniz değeri arttırır. Özgüveniniz yükselecektir. Negatiften uzaklaştırıp iyimser birine dönüştürür. Canlı ve hareketli olmanızı sağlar.

Kan Taşı

Antik çağdan beri kanı temizlemek için kullanılan bir özelliğe sahiptir. Hayal gücünüzü, yaratıcılığınızı ve sezgilerinizi kuvvetlendirir. Size yabancı gelen bir ortama girdiğinizde bu taş sayesinde daha kolay uyum sağlayabilirsiniz. Tartışmalara katılmanızı engeller. Sakin ve rahat biri olmanızı sağlar. Canlandırıcı ve cesaret verici bir yönü bulunur. Tüm stresi üzerinizden atmanıza yardım eder. Negatif elektriği sizden uzaklaştırır.

Lapis Lazuli Taşı 

İnsanlık tarihi başladığı andan beri var olan bir taş çeşididir. Sümerliler için oldukça önemli bir özelliği vardı. Duyguların ve hissedilenlerin ifade edilmesini kolaylaştırır. Yaratıcılığa yönlendirir ve bunu güçlendirir. Rahatlamanızı ve ifadelerinizi aktarabilmenize neden olacaktır. Güven hissi verir. Stresi geri bırakarak huzura yönlendirir. Devam eden ilişkilerin bağlarını kuvvetlendirir.

Sitrin Taşı

Yaygın olarak kullanılan değerli taşlardan biridir. Fobileri, ruhsal problemleri sizden uzak tutar. Var olan fobilerinizi yenmenize yardımcı olur. Çakralarınızı açarak zihninizi temizler ve hislerinizi kuvvetlendirir. Kuvvetli bir zeka sahibi yapar.  Dikkat eksikliğinizi giderir ve konsantrasyonu arttırır. Duygusal anlamda dengeleyicidir. Motivasyonu yükseltir.

Turmalin Taşı

Beynin sağ ve sol lobunu dengeler. Dişil ya da eril enerjide de denge sağlar. Hayatınızda bulunan tıkanıklıkları giderir ve enerji akışına yol açar. Özgüveni zirveye çıkarır. Şefkatli ve hoşgörülü birine dönüştürür. Kendinizi kasmanızı engeller ve stres, gerginlik seviyesini indirgemeye yardım eder. Korku duyulan şeyleri giderir. Hem kendinizi hem de başkalarını daha iyi anlamanızı sağlar. 

Eğer siz de fal baktırmak istiyorsanız Turuncu Fal’a ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını online burç yorumu falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Ateş falı, peçete falı, tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı, su falı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama işlemi için de bize ulaşmayı unutmayın.

 

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram