Babalar Gününüz Kutlu Olsun

babalar gününüz kutlu olsun. En güzel değişik anlamlı özel babalar günü mesajları, dayıya amcaya dedeye abiye babalar günü mesajı | amcaya babalar günü mesajları, anlamlı babalar günü mesajları, arkadaşa babalar günü mesajları, atatürklü babalar günü mesajları, babalar günü kutlu olsun, babalar günü mesajları 2022, babalar günü mesajları kısa, babalar günü mesajları uzun, babalar günü mesajları yeni, babalar günü ne zaman, babalar günü tarihçesi, babalar gününüz kutlu olsun, babaya en güzel mesaj, bugün babalar günü, dayıya babalar günü mesajları, dedeye babalar günü mesajları, duygusal babalar günü mesajları, en güzel babalar günü mesajları, en yeni babalar günü mesajları, muhteşem babalar günü mesajları, mükemmel babalar günü mesajları, ölmüş babaya babalar günü mesajları, şehit babaya babalar günü mesajları, sevgiliye babalar günü mesajları, uzaktaki babaya babalar günü mesajları

Bugün Babalar Günü… Öncelikle Babaların, tüm Baba adaylarının ve gelecekte baba olacak herkesin Babalar Günü Kutlu Olsun.

Bugün babalar günü ve babalar sevinçli, Çocukları yanlarında, hediye alan, sevgisiyle babasını doyuran mutlu çocuklar… Tabi babanın keyfine diyecek yok…

Bir de babası yanında olmayanlar var… Vefat eden… Şehit olan… Uzakta olan veya hiç yanında olmamış olan gibi.. Buruk bir gün.. Mezarlıkların dolduğu ve telefonların en çok konuşulduğu günlerden biridir bugün. Peki Hangi gündür bu babalar günü? Neden bugündür ve tarihçesi nedir, biliyor musunuz?

Babalar Günü Tarihçesi

Her yıl Haziran’ın 3. Pazar gününde kutlanır Babalar Günü. Bu sene 19 HAZİRAN 2022 tarihine rast geldi.

BABALAR GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Sonora Smart Dodd, Amerikan İç Savaşı gazisinin kızıdır ve Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmektedir… Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyüttüğünden; Dodd, babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemediğinden Haziran ayının 3. Pazar gününe ertelenmiştir.

Bu nedenle, Babalar Günü Haziran ayında kutlanmaktadır.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir.

1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl Haziran ayının 3. Pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır.

1972 yılındaysa başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

Turuncu Fal Cafe

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram