ATEŞTEKİ GİZEMİ ÇÖZEN FAL

ATEŞTEKİ GİZEMİ ÇÖZEN FAL

 

Hayatlarına dair sonsuz meraklarını cevaplandırmak için gerçek fal baktırmak isteyen insanlar bilirler ki tarot kartlarından suya ateşten kahveye kadar her türlü fal kendilerine yardımcı olabilir. Falcılıkta gerçek fal baktırmak için birtakım materyaller kullanılsa da en önemli kıstas sezgilerin kuvvetli olmasıdır. Her falda gerekli görülen bu özellik bilhassa ateş falı veya su falı gibi fal çeşitlerinde daha fazla öz plana çıkar. Çünkü bu fallara herkes bakamaz. Eğer gerçek fal baktırmak istiyorsanız bu konudaki en iyi falcılar ile çalışmaya özen göstermelisiniz.

Ateş Falı Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere ateşe bakılarak yapılan bu fal, aşk, yaşam ve sağlıkla ilgili birçok noktada size bilgiler verebilir. Ateş falı, ateşle kehanette bulunma sanatıdır diyebiliriz.

Neolitik zamanlardan beri uygulanan, yani ateşin ortaya çıkışıyla birlikte, gelecekteki olayları tahmin etmek için ateşteki renk, şekil ve yoğunluğun üzerinden yorumlamalarda bulunulur.

Ateş falında gerçek fal baktırmak üzerine yoğunlaşıldığında falcının kendini sürece tamamen teslim etmesi gerekir. Acele etmeden görüntülerin ve sembollerin uygun zamanda kendini göstermesinin beklenmesi lazımdır. Yalnızca gerçek fal baktırmak için gerçek sorular sorulduğunda ve ateşteki desenleri okumanın gücüne inanıldığı zaman amaçlara ulaşılabilir.

Ateş Falı Çeşitleri

Ateş falı, zaman içerisinde farklı fal bakma yöntemleri kullanıldığından kendi içinde de farklı fal çeşitleri ortaya çıkarmıştır. Burada sizin için en sık kullanılan üç yönteme yer vereceğiz.

Mum Falı

Mum okuma ritüelini genellikle cereyan veya rüzgara maruz kalmayan bir odada gerçekleştirmek önemlidir. Ayrıca gece boyunca beyaz mumlarla loş ışıkta yapılan okumalar daha etkili olabilmektedir.

Mum okumanın yöntemi, erimiş mumun mum kenarlarından damlama şeklini incelemek olarak tanımlanabilir. Başlamak için bir mum yakılır. Fitili yakarken cevabı kısaca evet veya hayır olabilecek sorular sorulur.

Mumu bir süre izlenir, eğer mum sadece sol tarafa damlarsa cevap hayırdır denir geleneksel yöntemde, ancak sağdan yanaysa cevap evettir. Balmumu eşit olarak dağılmışsa ve her iki tarafa düşüyorsa, şu anda mevcut bir cevap yoktur. Son olarak, damlamaması durumunda soru tekrar sorulur.

Duman Falı

Dumanı kullanarak gerçek fal baktırmak için, soru sorarken düz beyaz bir kart alevlerin arasından üç kez hızlıca geçirilir. Kartı ateşe vermekten kaçınmak için bunun hızlı bir şekilde yapılması önemlidir.

Duman okuma yönteminde, kartı analiz etmek için çeşitli teknikler kullanılmıştır. En yaygın olanı şudur: tortular doğrudan havaya yükselirse, cevap evet, ateşin etrafında yoğun bir şekilde asılıysa, hayırdır.

Kül Falı

Bir ateş yaktıktan sonra, sönmüş ateşten küller toplanır. Dışarıda sabit bir esinti ve hava akımı olan bir yer bulunur, ardından küller dikdörtgen şeklinde yere serpilir. Geleceğe yönelik sorular sorarken sağ tarafa “evet”, sol tarafa “hayır” kelimesi parmaklarla yazılır. kül falına sadece uzman isimler bakabilir.

 

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram