Astroloji Nedir?

Astroloji Nedir?

Astroloji Nedir?

Astroloji tarihi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Eski zamanlarda ışık olmadığı için gökyüzü çok daha net görülebiliyordu. Etrafta hiç ışık olmadığı için gökyüzünde gerçekleşen hareketler belirginleşiyordu. Şuan bulunan teknolojilerin hiçbiri o zaman yoktu ancak bu net görüntü onların işini kolaylaştırıyordu. Bu sayede göksel bilgilere ulaşabildiler. O yıllarda insanlar gökte gerçekleşen hareketlerin kaydını tutmaya başlamıştır. Güneş’i yalnızca gündüzü ve geceyi kontrol etmek amaçlı takip etmemişlerdir. Bunun dışında mevsimlerin sürelerini ölçmek içinde kullanmışlardır. Dünya’dan bakınca Güneş’in hareket ettiğini düşünmüşlerdir. Tam bir turunun da 365 gün sürdüğünü söylemişlerdir. Bu gözlemler sonucunda Dünya’nın çevresindeki dairesel uzayı dörde bölmeye karar vermişlerdir.

21 Haziran en uzun gün, 21 Aralık en kısa gün olarak belirlenmiştir. 21 Mart ve 21 Eylül tarihlerinde ise gece ve gündüzün eşitlendiğini sonuç olarak yazmışlardır. Astrolojide bu tarihlerden yola çıkılarak bazı sonuçlara varılmaktadır. O dönemden itibaren biriken tüm astrolojik bilgiler günümüze kadar gelmiştir. Astrolojinin çok eski tarihlerde Mezopotamya’da ortaya çıktığı da söylenmektedir.

Astroloji Güneş Burcu Nedir?

Güneş burcu, aslında kimseye göstermediğimiz yanı oluşturur. Benliğimizi temsil eder. Genelde sorulan ‘burcun ne?’ sorusuna verdiğimiz cevapta yer alan burç, güneş burcumuzdur. Yani bu doğum tarihimize göre belirlenir. Güneş, başlı başına bir sistemi oluşturur. Bu nedenle Güneş burcu da kişilerin özünü ve benliğini temsil eder. Kişilerin karakteristik özelliklerini belirler. Ay burcu, bilinçaltını temsil etmesiyle bilinirken Güneş burcu, bilinci temsil eder. Bir insan Güneş burcu özelliklerini tam olarak 30 yaşından sonra anlayabilmektedir. Bu özellikler doğumdan itibaren bizimledir ancak yönlendirilmeyi de bekler. Güneş burcu, ortalama 4 haftada bir değişim göstermektedir. Bununla birlikte doğum tarihinden yola çıkılarak hesaplanır.

Astroloji Ay Burcu Nedir?

Ay burcu, bilinçaltını temsil etmektedir. Bu da tıpkı Güneş burcu gibi doğum tarihinden yola çıkılarak hesaplanır. Güneş burcu, 4 haftada bir değişim gösterirken Ay burcu 2.5 günde bir değişir. Tüm duyguları etkiliyor. Duygusal ihtiyaçlarımız ya da yalnızken düşündüğümüz şeyler Ay burcuna göre şekillenmektedir. Tanıştığımız birinin Ay burcu özelliklerini anlamamız oldukça uzun sürer. Çünkü tamamen gizli yanları, sezgileri, rüyaları oluşturur. Ay burcunu hesaplamak için doğum tarihi kullanılır ancak bu yeterli değildir. Doğum saatinin de söylenmesi gerekir.

Ay Burçlarının Anlamı Nedir?

Ay Koç Burcu: Hareket etmesi için heveslendirilmesi gerekir. Eğer hevesi kırılırsa hiçbir şey yapmak istemez.

Ay Boğa Burcu: Huzursuz ortamlarda asla rahat hareket edemez. Hep bir konfor arayışındadır. Kısıtlandığını hissederse kendini yansıtamaz.

Ay İkizler Burcu: İletişim kurmak onu rahatlatacaktır. Sürekli sorularına cevap bulmaya çalışır. Eğer bulamazsa oldukça takıntılı birine dönüşür.

Ay Yengeç Burcu: Sevgi ve merhamete önem verir. Olaylara hazırlıksız yakalanma korkusu yüzünden hayatı kaçırır.

Ay Aslan Burcu: Gururunun okşanmasını sever. Eğer gururu kırılırsa ya da kızdırılırsa sinir küpüne dönecektir.

Ay Başak Burcu: Düzen ve kusursuzluk ister. Hem kendisinin hem de başkasının hata yapmasına izin vermez ve bu hataları kabullenemez.

Ay Terazi Burcu: Kimseyle kötü olmak istemez ve her zaman kaos içinde bile düzen yaratmayı başarır.

Ay Akrep Burcu: Güven duymak ister. Bunun nedeni aşırı şüpheci olmasından kaynaklıdır. Sabırlı olmayı bilir.

Ay Yay Burcu: Samimiyet ister. Ayrıca birine yük olmaktan nefret eder. Kendisine de kimsenin yük olmamasını ister.

Ay Oğlak Burcu: İnce hesaplar yaparken kendini kaybeder. Ölçülü ve saygılı olmak onun yaşam tarzıdır.

Ay Kova Burcu: Özgürlük peşindedir. Bunun için yaşar ve bunun için çabalar.

Ay Balık Burcu: Bildiğini okur. Gideceği yoldan asla şaşmaz. Hem sert hem de sempatik bir yapısı vardır.

(İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını online burç yorumu falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır.)

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram