Mısır Astrolojisinde Tanrı veya Tanrıçalar

Mısır Astrolojisinde Tanrı veya Tanrıçalar

Mısır Astrolojisinde burçlara Göre Sizi Koruyan Tanrı veya Tanrıçalar

Mısır’da astrolojinde, güneş burçları gibi 12 burç bulunmakta ancak bu burçların her biri kendilerine hükmeden Tanrı ve Tanrıçaların adını taşıyor. Bu  Tanrılar ve Tanrıçalar şuan ki güneş burçlarıyla  hemen hemen aynı döneme denk gelmektedir. Burcunuza göre sizi koruyan tanrı veya tanrıçayı öğrenebilirsiniz.

mısır astrolojisi

Osiris – Koç Burcu

Osiris, Mısır’da fazlasıyla  güçlü bir Tanrıyı ve ölümden sonra yeniden doğuşu temsil ediyor. Diriliş Tanrısı olarak da bilinmekte olan Osiris, Mısır’da oldukça fazla tapılan bir tanrı olmuştur. Osiris’in popülerliği Mısır tarihinin son dönemlerine kadar sürmüştür. Bu tanrı tarafından korunan koç burçları fazlasıyla cüretkar ve öğretmeyi seven kişilerdir. 

Amun-Ra – Boğa Burcu


Boğa burcunun koruyucu tanrısı Amun-Ra’dır. Kısaca Ra olarak bilinen bu tanrı Güneş tanrısıdır ve Mısır’ın en güçlü tanrısıdır. Ra, Mısır’da çok fazla yenilik yapmıştır. Ra tarafından korunan boğa burçları oldukça iyimser ve yeteneklidirler. Ra’nın kudretinden etkilenen bu burca mensup kişiler çok fazla güce sahiptirler. Boğa burçları biraz fazla  içe kapanık  olabilirler fakat  önemsedikleri kişilerden yakınlıklarını esirgemezler.

Seth – İkizler Burcu


ikizler burcunun koruyucusu olan Seth, kaosun tanrısıdır. Oldukça kararlı bir kişiliğe sahip olan tanrıdır. Seth tarafından korunan ikizler burcu kişileri, çok değişken ve oldukça acımasız bir yapıya sahiptirler. Tereddüt etmelerine rağmen işleri çok ileriye götürebilirler. Bazen aşırıya kaçan davranışları olsa da insanlar ikizler burçlarının etrafında olmayı severler.

Bastet – Yengeç Burcu


Bastet, kadınları korumaktan sorumlu olan bir Tanrıça. Bastet’in koruması altında olan yengeç burçları, onun kadar büyüleyici ve eşsiz kişiler olarak tasvir edilir. Çoğunlukla pozitif düşünen ve çok şefkatli bir kişiliğe sahiptirler.

 Anubis – Aslan Burcu


Anubis, ölülerin dünyasını koruyan tanrıdır. Mısır’ın en bilenen tanrılarından biridir. Anubis tarafından korunan aslan burçları çok kontrolcüdürler ve  liderliği ele almaktan hoşlanırlar. Geri adım atmaktan hoşlanmayan aslan burçları; ellerinden gelen her işi tutkuyla yaparlar.

 Thoth – Başak Burcu


Bilgeliğin tanrısı olan Thoth. yazma, akıl ve ay tanrısı özellikleri ile bilinmektedir. Elinde bir dolma kalem olan İbiş kuşu başıyla resmedilmiştir ve her şeyi kaydettiğini gösteren parşömenler vardır. Hiyeroglifler ve simyacılar Thoth’un insanlığa armağan olduğunu söylerler. Bilgeliğe hükmeden bir Tanrı olan Thot tarafından korunan başak burçları dinlemede harikadır ve değişiklikleri düzgün bir şekilde yapmaya özen gösterirler. 

Geb – Terazi Burcu


Eski Mısır’da yeryüzü tanrısı olan Geb’in  kahkahalarla depremler yarattığına ve mahsullerin büyümesini sağladığına inanılıyordu. Geb’in koruması altında olan terazi burçları, oldukça şefkatli ve bulabileceğiniz en iyi insanlardandır. Ne kadar mütevazi olsalar da yeri geldiğinde kendilerini korumayı iyi bilirler. 

Mut – Akrep Burcu

Eski Mısır dininde gök tanrısı ve kutsal ana olarak geçen Mut’un koruması altında olan akrep burçları çok çalışkan ve ihtiyaçları olan, istedikleri bir şeyi başarmak için savaşmaktan vazgeçmezler. Akrep burçlarının Mut’un işaretini taşındığına da inanılır.

Hapi – Yay Burcu


Hapi, Nil’in Tanrısıdır. Ölülerin iç organlarını korur. Fazlasıyla nazik bir tanrıdır. Hapi’nin koruması altındaki yay burçları çoğu zaman dürtüleri ile hareket ederler ancak oldukça da akıllıdırlar.

Horus – Oğlak Burcu


Antik Mısır mitolojisinde Horus  gök tanrısıdır. Horus’un koruması altında olan  oğlak burçları inatçı ama aynı zamanda çok çekicidir. Tepkilerini düşünerek verir ve asla geri adım atmazlar.

Sekhmet – Kova Burcu


Sekhmet, adaletin yerine getirilmesini sağlayan Tanrıçadır. Kin tutmayan ve her şeyin olması gerektiği gibi olduğundan emin olan Sekhmet’in koruması altında olan kova burçları biraz fazla sabırsız, aynı zamanda da fazlasıyla misafirperverdirler. Arkadaş canlısı ve şefkatli olmaları ön plana çıkan özellikleridir.

Isis – Balık Burcu


Isis, tanrılarla insanlar arasında hayati bir bağlantı sağlayan ve fazlasıyla yetenekli bir büyücüdür. İsis’in koruması altında olan balık burçları biraz zor kişilerdir. Fazlasıyla kontrolcülerdir ve kendi sınırlarını bilmez; başa çıkabileceklerinden fazlasını isterler. 

https://www.turuncufalcafe.com/

https://www.instagram.com/turuncufal/

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram