Doğum Haritasında Bulunan Evlerin Anlamı

Doğum Haritasında Bulunan Evlerin Anlamı

Doğum Haritasında Bulunan Evlerin Anlamı

Doğum Haritasında Bulunan Evlerin Anlamı Nedir?

Astrolojide bulunan evler, tıpkı burçlar gibi 12 kısımdan oluşmaktadır. Doğudan başlayarak saat yönünün tersine göre dizilir. Her ev, farklı anlamları barındırır ve konuları birbirinden farklıdır. Doğum haritasında bulunan evlerin anlamları nelerdir? Hadi öğrenelim.

Doğum Haritasında Yer Alan Evler ve Anlamları

Birinci Ev (Koç burcunun evi)

Bu evde karakteriniz ve kişiliğiniz ön plana çıkar. Ayrıca yükselen burcunuzun bulunduğu alandır. Beden, sağlık, kişisel farkındalık gibi konular da bu evde yer alır. Dünyaya bakış açınızı birinci ev oluşturur. Dış görüşünüz, kıyafetiniz, duruşunuz, görüntünüz tamamen burada yer almaktadır. Görüldüğü üzere genelde dışsal faktörleri belirler.

İkinci Ev (Boğa burcunun evi)

Kazançlarınızın ve gelirlerinizin belirlendiği evdir. Parasal enerjinizi ve nasıl para kazanabileceğinizi bu evde bulabilirsiniz. Miras yoluyla geçebilecek paraları da bu ev üzerinden öğrenebilirsiniz. Sizin gelir kaynaklarınızı belirleyen bu ev, emek ve çabanızı da belirtecektir.

Üçüncü Ev (İkizler burcunun evi) 

İletişim ve öğrenme becerilerinizi bu ev aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Akıl ve zeka evi olarak da adlandırılmaktadır. Okuma, düşünme ve yaratıcılık gibi konuları bu ev altında görebilirsiniz.

Dördüncü Ev (Yengeç burcunun evi)

Evimizi, yuvamızı, ailemizi ve atalarımızı ifade eden ev dördüncü evdir. Doğan kişinin doğum yerini ve doğum evini belirler. Evdeki yaşantımız ve yuvamızda gerçekleştirdiğimiz tavırlar tamamen bu ev aracılığı ile belirlenir. Örf ve adetleri, alışkanlıkları ön plana çıkarır.

Beşinci Ev (Aslan burcunun evi)

Sanat, aşk, eğlence ve yaratıcılık konularını içeren ev, beşinci evdir. Kişini özgüvenini, nasıl dikkat çekmeye çalıştığını, hoşgörüsünü, tavırlarını belirler. Kendinizi nasıl ifade ettiğiniz de bu ev aracılığı ile ortaya çıkmaktadır.

Altıncı Ev (Başak burcunun evi)

Kariyer, iş, çalışma şekliniz, hizmet ettiğiniz alan, hizmet etme şeklinizi tamamen bu ev belirleyecektir. Ayrıca kişisel gelişim ve temizliği de bu ev belirlemektedir. Karar verdiğiniz çalışma yöntemlerine bu ev aracılığı ile karar verirsiniz.

Yedinci Ev (Terazi burcunun evi)

Bu evin ana temasını ikili ilişkiler oluşturur. Evlilik, eş seçimi, ortaklıklar bu ev yoluyla belli olacaktır. Partnerinizin nasıl bir kişiliğe sahip olacağı da bu ev ile belirlenmektedir. Anlaşmazlıkları da gösteren ev olarak açıklanabilir.

Sekizinci Ev (Akrep burcunun evi)

Büyük dönüşümleri simgeleyen evdir. Ölüm, doğum, büyük olaylar, yenilenmeler bu evin konusudur. Hak ve adaletin belirtildiği evdir. Pişmanlıklarda bu evin konusu olarak geçmektedir. Kazanılacak ödüllerle ve büyük paralar ile yakından ilgilidir.

Dokuzuncu Ev (Yay burcunun evi)

Seyahatler, felsefe, din hakkında düşünceler bu evi oluşturan konular içinde yer alır. Ruhsal gelişimin ve dini görüşlerin belirlendiği yerdir. Özellikle vicdanı temsil eder.

Onuncu Ev (Oğlak burcunun evi)

Başarıları, kariyeri, yükselmeleri oluşturan evdir. Hedefleri ve sorumlulukları belirler. Ayrıca saygınlık derecesi de bu ev aracılığı ile belli olur. Uzun vadeli planları oluşturur.

On Birinci Ev (Kova burcunun evi)

Organizasyonlar, arkadaşlık ilişkileri, ortak hedefler, teknoloji ile olan ilişki bu ev aracılığı ile meydana gelir. Genel anlamda arkadaşlığın evi olarak adlandırılır.

On İkinci Ev (Balık Burcunun Evi)

Ruhsal yapı ve manevi değerleri konu edinir. Bilinçaltına yönelik izler bu evde yer alır. Hassasiyet oluşturan konuları da belli eder.

Eğer sizde fal baktırmak istiyorsanız Turuncu Fal’a ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını online burç yorumu falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram