Çin Takvimi Hakkında Tüm Detaylar

Çin Takvimi Hakkında Tüm Detaylar

Çin Takvimi Hakkında Tüm Detaylar

Çin Takvimi Nedir?

Çin takvimi, yaklaşık olarak 700 yıldır kullanılan bir sistemdir. Doğacak çocuğun cinsiyetinin belirlenmesinde kullanılır. Özellikle bebek sahibi olmak isteyen çiftler bu yöntemi merak edecektir. Gündeme gelen bu takvim son dönemlerde ülkemizde de son derece yaygın bir hale gelmiştir. Çin takvimine göre doğacak çocuğunun cinsiyetini belirlemek isteyen çiftler yoğun bir araştırma yapmaktadır. Çinliler, çok eski yıllarda çocuklarının cinsiyetini belirlemek amacı ile bu yöntemi kullanmaya başlamıştır. Çin takviminde 12 ay bulunmakta ve her ay için farklı bir hayvan sembolü belirlenmektedir. Burada önemli olan nokta güneş ve ayın hareketleridir. Güneşin ve ayın hareketlerine göre belli bir sistem oluşturulmuştur.

Çin Takvimine Nasıl Bakılır?

Bu takvimde özellikle takımyıldızları dikkate alınmamaktadır. Özellikle anne adayının doğum tarihi burada önemlidir. Mutlaka net bir şekilde söylenmelidir. Ayrıca doğum yılı kişisel özelliklerinizi de söylemektedir. Çin takvimi, en eski geleneklerden biridir. 7 asır öne ortaya çıkan Çin takvimi, 12 ay içerir ve her ay farklı bir hayvanı simgeler. Her ay ve yıl için kız ya da erkek çocuk belirlenmiştir. 

Çin Takvimi Cinsiyet Nasıl Hesaplanır?

En merak edilen şeylerden biri Çin takvimine göre nasıl cinsiyet hesabı yapıldığıdır. İşlem belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. Bu noktada anne adayının doğum tarihi de oldukça önemlidir. Öncelikle annenin yaşına ve hamile kaldığı yıla bakılır. Eğer annenin yaşı miladi takvim esas alındığında 20 ise bu Çin takvimi için 21 olabilmektedir. İşte dikkat edilmesi gereken bir detayda budur. Annenin yaşı Çin takvimine göre hesaplanmalıdır. Bu sayede daha doğru sonuç alınacaktır. 

Eğer bir kadın 21 yaşında doğum yaptıysa takvim kız çocuğu olacağı ihtimalinin yüksek olduğunu söyler. Çin takvimi için doğru bir yaş belirlenmesi için şu kurallara bakılmalıdır:

  • Mart ayından sonra doğduysanız miladi takvimde ortaya çıkan yaşınıza bir yaş daha eklemeniz gerekir.
  • Ocak veya Şubat ayı içerisinde doğduysanız Çin takvimi ile doğduğunuz yılın geçişine ulaşabilirsiniz.
  • Belirtilen zamandan önce doğduysanız 2 yaş ya da sonra doğduysanız 1 yaş eklemeniz gerekir. 

Eğer siz de fal baktırmak istiyorsanız

Turuncu Fal’a ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını online burç yorumu falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Ateş falı, tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı, su falı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama işlemi için de bize ulaşmayı unutmayın.

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram