Sıra Dışı Fal Çeşitleri

Sıra Dışı Fal Çeşitleri

SIRA DIŞI FAL ÇEŞİTLERİ

Sıra dışı fal çeşitleri nelerdir?

Tarihi çok eski yıllara dayanan fal, yıllar içinde pek çok çeşidi ile ortaya çıkmıştır. Günümüzde kahve falı, tarot falı, su falı, kum falı, iskambil falı gibi popüler falların dışında birçok fal çeşidi bulunur, online fal şeklinde fal baktırmanızda artık mümkün.. Her coğrafya için kendine özgü ilginç fal çeşitleri oluştuğu göze çarpar. Peki, bu sıra dışı fal çeşitleri nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Soğan Falı

Soğan falı, tek bir kişi ile gerçekleştirilecek bir çeşit değildir. Özellikle birkaç kişinin birlikte soğan falı baktırması gerekir. Yaklaşık 5 kişi toplanır. Ardından bu kişiler, soğanların üzerine bir kalem yardımı ile istedikleri dileklerini yazar. Bunun dışında her bir kişi kendi soğanına ismini de mutlaka yazmalıdır. Bu işlem yağmursuz bir günde yapılır. Ardından yine yağmursuz bir gün içinde soğanları, herkes aynı anda belirlenen noktaya diker. Dikim işlemi kesinlikle bir aradayken yapılmalıdır. Daha sonra bu soğana bir daha kesinlikle dokunulmaması gerekir. Dikim işleminden sonra yapılacak tek şey beklemektir. Sabırlı bir şekilde beklenmelidir. İşte kilit nokta ise kimin soğanının ilk önce filizleneceğidir. Topraktan çıkan ilk soğan kime aitse onun dileği gerçekleşecektir.

Gül Falı

Bu yöntem özellikle eski Yunan döneminde uygulanmaktaydı. O dönemden bu yana bir gelenek haline gelmiştir. Gül falında, gülün yaprakları alınır. Ardından bu yapraklar, avuç içerisine koyulur ve hemen eller hızlıca birbirine çarpılır. Bu çarpışmadan sonra gül yaprakları, belirli şekillere bürünür. İşin profesyonelleri tarafından bu yaprakların şekline yorum yapılır.

Tırnak Falı

Havanın güneşli ve parlak olduğu bir zamanda tırnak falına bakılır. Tırnak üzerinde yer alan şekillere bakılır. Bu şekillerin net bir şekilde görünmesi ile birlikte yorumlanır. Ancak yorumlar bu işin profesyoneli olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu şekillerden yola çıkılarak gelecekten haber verilir.

Pasta Falı

Bu fal, tıpkı tavşanlara niyet çektirmek gibi bir şeydir. Pasta falı, Çin’de ortaya çıkmıştır ve yaygın bir fal çeşididir. Bazı kehanetler, ufak kâğıtların içerisine yazılır. Ardından bu kâğıtlar, yapılan pastaların içerisine yerleştirilir. Pasta kesildiğinde ise kime hangi dilimde yer alan kâğıt çıkarsa onu okuyarak bilgi sahibi olur.

Maden Falı

Yunanistan’da bulunan eski Dodoma kâhinleri tarafından bakılan bir fal çeşididir. Eski dönemde Yunanistan’da oldukça popüler olan bir faldır. Madem falında, bir kâsenin içerisine belirli malzemeler koyulur. Bu malzemelerin içinde bakır, pirinç ve alüminyum parçaları bulunur. Malzemeler kâseye koyulduktan sonra hepsi birlikte karıştırılır. Ardından 24 saat boyunca beklenir. 24 saat geçtikten sonra suyun rengine göre ve malzemelerin şekline bakılır. Buna göre de yorum yapılır. Suyun içerisine koyulan malzemeler ne kadar çok dağıldıysa bir o kadar iyi anlama gelmektedir. Sağlık bir ömrün geçirileceğini gösterir.

İncir Yaprağı Falı

İncir yaprağı falında, bir incir yaprağı seçilir. Bununla birlikte bu yaprağa isim ve istenen dilekler yazılır. Ardından bu yaprak bir köşeye bırakılır. Kuruması beklenir. Sonuca bakıldığında ise eğer yaprak hızlıca kurursa bu iyiye işarettir. Ancak yaprağın kuruması epey uzun sürerse bu durum pek de iyi karşılanmaz.

Kurşun Dökme Falı

Özellikle Türkiye’de yaygın olan bir fal çeşididir. Nazar gibi kötü enerjilere karşı korunmak amacı ile yapılır. İyice kızgın hale getirilen kurşun parçası, soğuk bir suyun içine atılır. Bu ani değişimle birlikte kurşun, farklı şekillere bürünür. O anın enerjisiyle büründüğü şekle bakılır. Ayrıca soğuk suya atılan kurşunun o an çıkardığı sese de mutlaka dikkat edilir. Bu seste bazı kehanetlerin çözümlenmesini sağlayacaktır. Hem şekillerden hem de çıkan sesten yola çıkılarak fal bakılır.

Sıra Dışı Fal Çeşitleri | Turuncu Fal Cafe
Sıra Dışı Fal Çeşitleri | Turuncu Fal Cafe

(Ayrıca kişiliğinize yönelik daha fazla bilgiler edinmek için fal baktırmak isterseniz fal çeşitleri içinden seçeceğiniz herhangi bir gerçek fal için online fal servislerinden de hizmet talep edebilirsiniz. Dilediğiniz gibi gerçek kahve falı online tarot falı su falı katina falı seçeneklerinden biri tercih edebilirsiniz.)

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram