KELT MİTOLOJİSİNE GÖRE HANGİ AĞAÇ BURCUSUNUZ VE BURCUNUZ ÖZELLİKLERİ

KELT MİTOLOJİSİNE GÖRE HANGİ AĞAÇ BURCUSUNUZ VE BURCUNUZ ÖZELLİKLERİ

KELT MİTOLOJİSİNE GÖRE HANGİ AĞAÇ BURCUSUNUZ VE BURCUNUZ ÖZELLİKLERİ

Kelt uygarlığı birçok batı uygarlığının tersine yaratıcı olacak Güneş’i değil Ay’ı görüyor. Astrolojide Ay’ın hareketlerini baz alıyorlardı. Kelt kültüründe ağaçların sihirli güçlere sahip olduğuna inanılır. Gök tanrısı ve yer ana, cennet ile yeryüzünü birleştiriyor. 

Ay’ın her evresi bir ağaçla simgelenir. Hangi evrede doğmuşsanız o ağacın sihirli güçleri ile doğarsınız. Şimdi, Kelt uygarlığının burçlarına ve özelliklerine bakalım:

(Başlamadan önce belirtmek istediğimiz bir nokta var. Daha önce fal baktırmak istediğinizde bir gerçek falcı ile online fal üzerinden iletişim kurdunuz mu? Adını online fal olsa da kendisi tamamıyla gerçek fal ve tek farkı bulunduğunuz her mekandan gerçek falcı ile fal seansına başlayabiliyor oluşunuz. Şayet denemediyseniz, ülkedeki en iyi falcılar ile online fal deneyimi yaşamanızı tavsiye ederiz.)

 

Elma Ağacı

22 Aralık -1 Ocak ve

25 Haziran – 4 Temmuz

Dikkat çekici fiziksel özelliğe sahiplerdir. Çekici olurlar. Maceraperest yapıdalardır. Sadık ve hassas olurlar. Hayal güçleri yüksektir.

Elma olarak doğanların özellikleri: Samimiyet, eğitimlilik, dalgınlık, mantık, analitik zeka

Köknar

2 Ocak – 11 Ocak ve

5 Temmuz – 14 Temmuz

 

Güzel olan her şeyi sever. Dik başlı, çabuk ruh hali değiştiren, bencil olmasına rağmen kendisine yakın olanlarla ilgilenen biridir. Hırslıdır. Çok zekidir. 

Köknar olarak doğanların özellikleri: entelektüel zeka, gözlem yeteneği, mantık, inzivaya çekilme.

KaraAğaç

12 Ocak – 24 Ocak ve

15 Temmuz – 25 Temmuz

Fiziksel olarak düzgün yapıya sahipler. Giyinmeye özen göstermezler. Cömertler. Sabırlıdırlar. Çok sakin bir yapıya sahiplerdir.

Karaağaç olarak doğanların özellikleri: gözlem yapma yeteneği, organizasyon yeteneği, gerçekçilik.

Servi

25 Ocak – 3 Şubat ve

28 Temmuz – 4 Ağustos

Güçlü bir fiziksel özelliğe sahip doğarlar. Para harcamayı severler. Ruh halleri çabuk değişir. Mutlu olacağı işleri severler. Problemi sevmezler ve bir problem varsa uzaklaşırlar. Yalnızlığı sevmezler.

Servi olarak doğanların özellikleri: hislerin uzun süreli olması, aristokratlık, yansıtmalı olma.

Kavak

4 Şubat – 8 Şubat ve

5 Ağustos – 13 Ağustos

Gerektiği zaman cesaretli olurlar. Garantici yapıya sahiplerdir. Kadınları güzel, erkekleri ise yakışıklı olur. Zaman onlara göre çabuk ilerler. Yaşlandıkça kendilerine problem üretirler. Arkadaş edinmeyi ve arkadaş ortamlarını seveler.

Kavak olarak doğanların özellikleri: İçten gelen bağımsızlık, nevrasteni hastalığına, hayal kurmaya, içgüdülere ve fanteziye yönelme.

Sedir

9 Şubat – 18 Şubat ve

14 Ağustos – 23 Ağustos

Zarif yapıları vardır. Lüks yaşamı severler. Kendilerine güvenleri yüksektir. Karar vermekte güçlük çekmezler. Zor olayları çabuk çözerler. Gerilimden hoşlanırlar. Başkalarından çabuk etkilenirler. Aynı zamanda başkalarını da çabuk etkilerler. 

Sedir olarak doğanların özellikleri: çabuk sinirlenir, iyimserdir, entelektüeldir.

Çam

19 Şubat – 28 Şubat ve

24 Ağustos – 2 Eylül

Dinç yapıdalardır. Uyumlu kişilerdir. Doğal davranırlar. Arkadaş arama istekleri çok olduğu söyleneme. Her şeyden kolaylıkla vazgeçebilirler. Sırdaş olarak güvenilir olurlar. Pahalı eşyaları severler. 

Çam olarak doğanların özellikleri: estetik zeka, organizasyon yapma yeteneği, analize yönlenme.

Söğüt

1 Mart – 10 Mart ve

3 Eylül – 12 Eylül

Kadınları çok güzeldir. Erkekleri de çekicidir. Melankolik ruh halleri vardır. Gezmeyi sevmezler. Başkalarının duygu ve düşüncelerine önem verirler. Birlikte yaşaması zor bir yapıya sahiplerdir. Onlara zorla bir şeyi kabul ettiremezsiniz.

Söğüt olarak doğanların özellikleri: zengin hayal gücü.

Ihlamur

11 Mart – 20 Mart ve

13 Eylül – 23 Eylül

Çalışkan yapıya sahipler. Tembellik onlara göre değildir. Hayat ne verirse kabul ederler. Dışarıdan sakin görünürler. Hayatları birilerini ya da bir şeyleri özlemekle geçer. Çok konuşmazlar. 

Fındık

22 Mart – 31 Mart ve

24 Eylül – 3 Ekim

Karşısındakini etkilemeyi çok iyi bilirler. Sosyal hayatlarında aktif yapıda olurlar. Psikolojik durumları çabuk değişir. Çok zekidirler. Uzun süreli samimiyet sonrası bu zekasının farkına varabilirsiniz.  Dış görünüş olarak etkileyici bir fiziğe sahiplerdir.

Fındık olarak doğanların özellikleri: senteze yönelme, içgüdü ve fantezi.

Üvez

1 Nisan – 10 Nisan ve

4 Ekim – 13 Ekim

Dikkat çekmeyi seveler. Hayattan zevk alırlar. Kişiye göre bağımlı ve bağımsız olurlar. Fiziksel olarak zayıf yapıdalardır. Yüzlerinde hep bir tebessüm vardır. Zevkli giyinirler. Bencil değillerdir ama kendilerini beğenmiş bir yapıdalardır. 

Üvez olarak doğanların özellikleri: hassaslık, akıl, fantezi.

AkAğaç

11 Nisan – 20 Nisan ve

14 Ekim – 23 Ekim

Sıradan şeylerden hoşlanmazlar. Kuvvetli hafızaya sahiplerdir. Yorulmak bilmeyen bir yapıya sahiplerdir. Gezmeyi severler. İnsan ilişkilerinde beklenmedik ve şaşırtıcı olmayı seveler. 

Akağaç olarak doğanların özellikleri: karakterli, komedi duyusu, analitik zeka.

Ceviz

21 Nisan – 30 Nisan, ve

24 Ekim – 2 Kasım

Egoist olurlar. Karakter olarak sinirli yapıya sahiplerdir. Asi bir ruhları vardır. Çok zor beğenirler. 

Garip ve zıtlıklarla dolu biridir. Egoist ve agresiftir. Beklenmedik tepkiler gösterir. Asil bir ruhu vardır. Dostları ne kadar çoksa düşmanları da o kadar çoktur.

Ceviz olarak doğanların özellikleri: kararlılık, gözlem ve organizasyon yeteneği.

Yasemin

1 Mayıs – 14 Mayıs ve

3 Kasım – 11 Kasım

Dışarıdan ve samimi olmadıkları kişilere sakin ve mutlu görünürler. Arkadaşları ve eşlerine ise duygusal ve kırılgan görünürler. Sosyal ortamlara fazlasıyla bağımlılardır. 

Yasemin olarak doğanların özellikleri: Eleştirel zeka, fantezi ile birleşmiş zeka.

Kestane

15 Mayıs – 24 Mayıs ve

12 Kasım – 21 Kasım

Herkeste olmayan bir güzelliğe sahiplerdir. Başkalarını etkilemek gibi bir düşüncede değillerdir. Neşeli olurlar. Sevgili bulmakta zorlanırlar. Doğuştan gelen adalet duyguları vardır. İnatçı ve sabırlıdırlar. 

Kestane olarak doğanların özellikleri: gerçekçilik, gözlem yeteneği, organizasyon yeteneği.

Oyla
[Toplam: 1 Puan: 5]
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir