Geçmişte Fal

Geçmişte Fal

GEÇMİŞTE FAL 

Falcılık, geçmişten günümüze kadar pek çok farklı çeşidi ile birlikte gelmiştir. Tıpkı bugün olduğu gibi geçmiş zamanlarda da insanlar geleceğe dair fikir edinme çabasındaydı. Geleceğin belirsizliği eski dönemlerde de insanları tedirgin ediyordu. Eski zamanlarda fal, çok büyük önem taşıyordu. Hatta devlet meselelerinde bile fal bakan kişilere başvurulduğu oluyordu. Bazı imparatorluklarda kahinler, devlet büyükleri tarafından atanırdı. Bu atanmış kahinler, tamamen bilim ve ilim ile uğraşıp geleceği tahmin etmeye çalışırdı. Bazıları hayvanların hareketleri üzerinden geleceğe yorum yapardı. Bazıları ise gökyüzünün hareketlerini takip ederdi. Çıkardıkları sonuçlara göre devlet içerisinde alınacak olan kararların olumlu mu yoksa olumsuz mu olacağını belirlerlerdi.

Her toplumda farklı kahinler bulunurdu. Ayrıca her toplumun kahini farklı yollara başvururdu. Bu nedenle oldukça ilgin. Fal bakma yöntemleri ortaya çıkmıştı. Antik Yunan’da bir hayvan kurban edilirdi. Ardından hayvanın bağırsakları çıkarılır ve bu bağırsaklara bakılarak yorum yapılırdı. Mezopotamya topraklarında ise genelde karaciğer falı yoluyla tahminler üretilirdi. Antik Yunan’da olduğu gibi burada da bir hayvan kurban edilir ve onun karaciğerine bakarak tahminler söylenirdi. Ruhun merkezi kabul edilmesinden dolayı karaciğere bakıldığı söylenir. Üstelik sadece hayvan kurban etmekle kalmamışlardır. Bazı toplumlarda insanlarda kurban edilmiştir. İnsanların organları çıkarılmış ve bu organ üzerinde yorumlar yapılmıştır.

 

Tuhaf Fal Yöntemleri

Ateş o dönemde etrafa ışık vermekteydi. Aydınlığı sağladığı için büyük bir öneme sahipti. Bu nedenle bazı kahinler tarafından ateş falı da bakılmaktaydı. Ateş falından genelde gelecek tahmin edilirdi. Bunun dışında bir olay olduğunda suçlunun kim olduğu bilinmiyorsa ateş falına bakılarak bulunurdu. Ateşin hızlı yanması iyi bir anlama geliyordu. Eğer yavaş yavaş yanıyorsa ve rüzgar yanmasını zorlaştırıyorsa kötü anlam çıkılıyordu. Ateşin yanış süresi dışında çıtırtısından ve dumandan da farklı anlamlar çıkarılıyordu.

Uzak Doğu’ya geldiğimizde ise çay yapraklarından fal bakmanın meşhur olduğunu görüyoruz. Özellikle Çin’de çay yaprakları büyük önem taşıyordu. Çay yapraklarına bakılarak buradan farklı anlamlar çıkarılıyordu. Çay, içildikten sonra dibinde kalan yapraklar yorumlanırdı. İnsanlar, gelecek hakkında bu şekilde fikir sahibi oluyordu. Yaprakların benzetildiği her şekil bambaşka bir anlam taşıyordu. Bu yöntem bir miktar kahve falına benziyor. 

Hamilelik Kesesinden Fal Bakmak

Bir diğer yöntem ise hamilelik esnasında bebeğin içinde bulunduğu keseden yola çıkılarak fal bakılmasıdır. Aslında doğum sırasında bu kese yırtılır. Yalnız çok nadir de olsa bazı bebekler kesesi yırtılmadan doğar. İşte bu kese ile doğan bebekler hakkında keseye bakılarak yorumlar yapılırdı. Kesenin rengine ve şekline göre değişen anlamlar çıkarılırdı. 

GECMISTE FAL
GECMISTE FAL

Eski Türk Toplumlarında Fal

Eski Türk toplumlarında fal, çok fazla kullanılırdı. Fal, gelecekten haber getirirdi. Fallara ise o dönemde özel güçleri olduğu düşünülen şamanlar tarafından bakılırdı. Her falcı ise kullandığı malzemelere göre bir lakap alırdı. İlginç bir şekilde ok ve yay bile fal bakılan bir araç olarak kullanılırdı. 

Kısacası tüm eski toplumlar fala önem vermiştir. Her toplumun farklı falcıları ve farklı fal yöntemleri bulunmaktaydı. Birbirinden ilginç bu yöntemlerden birkaçı yukarıda söylenenlerdir. Günümüzde ise kahve falı, tarot falı, su falı ve iskambil falı oldukça popülerdir.

Eğer siz de fal baktırmak istiyorsanız bize ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını online burç yorumu falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Ateş falı, tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı, su falı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama işlemi için de bize ulaşmayı unutmayın.

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram