El Falı Baktır

El Falı Baktır

El Falı Baktır

El falı baktır ma Hindistan’da ortaya çıkarak daha sonra Çin’e ve ardından da Yunanistan ve Mısır’a yayılmıştır. Bu fal çeşidi isimden de belli olduğu gibi el üzerinde yer alan çizgilerden yola çıkılarak bakılır. Kişinin elinde yer alan çizgilerin şekilleri, hayatı hakkında pek çok bilgiyi ortaya koymaktadır. Burada sol el ve sağ elin söylediği şeyler farklıdır. Sol el, kişinin geçmiş yaşantısı hakkında birçok bilgiyi ortaya koyarken sağ el daha çok şu anı simgeler. Bunun dışında hangi el aktif kullanılıyorsa genelde o elden de fal bakılabilmektedir.

El Fal Nasıl Bakılır?

Özellikle el falı nasıl bakılır sorusu merak edilenler arasında yer alır. Bunun birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. El üzerinde yer alan çizgilerden yola çıkılarak el falı bak ılırken bunun yanında elin genel anlamdaki şekli de birtakım fikirleri verecektir. Buna örnek olarak elleri iri olan kişilerin çok düşünceli olduğu ve elleri küçük olanların aktif olduğu söylenebilir. Ayrıca parmakların kısalığı uzunluğu da önemli bir detaydır. Uzun parmaklı insanlar mükemmeliyetçi olduğu söylenirken kısa parmaklı insanların bir işi bitirmeden diğerine başlayabildiği de söylenmektedir. Ancak burada en öneli nokta avuç içinde yer alan çizgilerdir. Kalp çizgisi, yaşam çizgisi ve akıl çizgisi en önemli olan çizgiler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte birkaç çizgi daha bulunur ancak bu üç çizgi en önemli olanlardır.

Kalp çizgisi

Kalp çizgisi, avuç içerisinde yer alan ve duygusal yönleri, aşk hayatını anlatan çizgi çeşididir. Romantik bakış açısını da ortaya koymaktadır. Bunların yanında kalp sağlığı hakkında bilgi verdiği de söylenmektedir.

Hayat çizgisi

Başparmak yakınlarında başlar ve bileğe doğru uzanır. Sağlık ve genel mutluluk hakkında bilgi verir. Ayrıca ömrün uzunluğu ve kısalığı hakkında da yorum yapılabilmektedir.

Akıl çizgisi

Kişinin öğrenmek ve iletişim biçimine dair bilgiler sunar. Yaratıcılık ve hayal dünyasına dair yorumlar yapılır. Çizgilerin uzunluğu, kısalığı, eğriliği gibi pek çok farklı durum farklı şekillerde yorumlanır. Ayrıca pratiklik ve düzen gibi konularda da fikir vermektedir.

El Falı Nasıl Yorumlanır?

Sadece avuç içinde yer alan çizgilerle kalmayarak el şekli de yorumlanmaktadır. Her el şekli farklı genel özellikleri ortaya çıkarmaktadır. Dört temel şekle ayrılan el çeşitleri hava, su, ateş ve toprak olarak gruplara ayrılır. Eğer temel bir yorumlama yapılacak olursa şu şekilde yorum yapılabilir:

Hava grubu

Uzun parmaklı ve kare avuç içine sahip olan kişiler bu grupta yer alır. Parmaklar avuç içinden daha uzundur. Zihinsel açıdan rahattır ve kinci bir yapıya sahiptir. Sosyal ve konuşkan bir yapısı da vardır.

Su grubu

Esnek ve uzun parmak yapısına sahiptir. Ayrıca avuç içi uzunluğu ve parmak uzunluğu eşittir. Bu grup yaratıcı ve anlayışlıdır. Sempatik bir yapısı vardır.

Ateş grubu

Grup içerisinde yer alan kişilerin avuç içi, parmaklarından daha uzundur. Egoist ve iyimserdir. Bir işi pek düşünmeden, cesurca yapar. Sosyal bir yapısı vardır.

Toprak grubu

Kalın parmaklara sahiptir. Avuç içi ile parmakları eşit uzunluktadır. İnatçıdır ve katı kurallara sahiptir. Maddiyatçı olduğu da söylenmektedir. Sorumluluk sahibidir.

Online El Falı

Online bakılabilen fal çeşitlerinden biri olan el falı baktır mak için herhangi bir yere gitmenize gerek kalmayacak. El falı da artık online el falı yöntemi ile kolayca bakılabilmektedir. Tamamen gerçek falcılar tarafından bakılan online fal ile siz de rahat ve konforlu bir şekilde fal baktırma imkanına sahip olacaksınız.

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram