Burçların Yemek Zevki

Burçların Yemek Zevki

BURÇLARIN YEMEK ZEVKİ

Burçların Yemek Alışkanlıkları Nasıldır?

Bugün yıldızlar tarafından aşk, sağlık, para gibi konularda size neler söyleniyor? Koç Burcu, Boğa Burcu, İkizler Burcu, Yengeç Burcu, Aslan Burcu, Başak Burcu, Terazi Burcu, Akrep Burcu, Yay Burcu, Oğlak Burcu, Kova Burcu, Balık Burcu günlük astroloji yorumları.

Koç Burcu:

Koç burcu, genel anlamda aceleci ve telaşlı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle özenle hazırlanmış sofralar ona uygun değildir. Genelde yemeklerini yüksek kalorili tercih eder. Çünkü yemeğe harcayacağı vakti bu sayede kısaltır. Tek seferde yüksek kalori alarak uzun süre tok kalır. Hem uzun süre tok kalır hem de yemek yerken uzun uzun vakit geçirmez. Bu vakti başka şekillerde değerlendirir. Genelde baharatlı, salçalı yemeklerden çok hoşlanır. Deniz ürünlerine de çok düşkündür ve mezelere bayılır. Meyve olarak genelde elma yemeyi sever. Elma hem tatlı ihtiyaçlarını da karşılamış olur.

Boğa Burcu:

Yemeğe düşkünlüğü ile bilinen Boğa burcu, yemek yapmaya ve sofra kurmaya bayılır. Bu onun için adeta bir zevktir. Yemekleri keyifle pişirir, sofraları süsler ve dostlarıyla sohbet eder. Bilindiği üzere en iyi aşçılar Boğa burcundan çıkmaktadır. Hem lezzet hem de göz zevki onlar için çok önemlidir. Boğa burcu özellikle çikolataya çok düşkündür.

İkizler Burcu:

Mutfakla pek alakası yoktur. Onlar mutfağa girip yemek sofraları hazırlamak yerine yemek sohbetlerini sever. Özellikle bir işe daldıklarında ya da bir kitap okuduklarında yemek yemeyi unuttukları bile olur. Boğa burcu ne kadar yemeğe ve sofralara düşkünse İkizler burcu da bir o kadar bunlardan uzaktır. Onun için pratik yemekler daha uygundur. Buna uygun olarak sandviç gösterilebilir. Ayrıca İkizler burcu, zeytinyağlı yemeklerden de çok hoşlanır.

Yengeç Burcu:

Yedirme ve içirme konusunda onların üstüne yoktur. Herkese yemek konusunda yardımcı olmaya çalışırlar. Anaç yapısı ile ön plana çıktığı için sevdiklerine hep yemek yedirmeye çalışır. Boğa burcu kadar özenli sofralar kurmasa da yemeklere düşkündür. Bunun dışında meyve tabakları hazırlamaya bayılır. Etrafına hep koruma içgüdüsüyle yaklaştığı için mutfakta yemek yapmakta keyif alır. 

Aslan Burcu:

Onlar lezzetten çok yemeğin görüntüsüne önem verir. Lüks takımlarda yiyecekleri yemeklerden keyif alırlar. Zengin ve ışıltılı görüntü Aslan burcunu cezbeder. Ayrıca pozitif enerjisini de ortaya çıkarır. Her ne kadar yemek yapmakla ilgilenmeseler de sunum ile oldukça ilgilidirler. Zevkleri ile yemeklerin görüntüsünü süsler. Karanfil ve tarçın kullanmayı sever. Ayrıca portakal favori meyveleridir. Portakal ile hazırlanan hafif tatlılardan hoşlanır. Bunun dışında ana yemekte mutlaka et olmasını ister. Tam bir etoburdur.

Başak Burcu:

Başak, her konuda olduğu gibi yemek konusunda da titiz davranır. Yemeklerin tadına bakıp öyle yer. Sağlıklı olmayan yemekleri tüketmekten olabildiğince kaçınır. Hamburgerler, patates kızartmaları, hamur işleri asla ona uygun değildir. Genelde sebze yemeklerinden ve etten hoşlanır. Titiz davranılarak hazırlanan yemekler ona uygundur. Yemeğin yapılma koşullarına da oldukça dikkat eder. Pratik ve sağlıklı yiyecekler de tam Başak burcuna göredir. 

Terazi Burcu:

Aslan burcu kadar olmasa da Terazi burçları da yemek konusunda zarafete ve şıklığa önem verir. Süslü ve ışıltılı sofralar tam onlara göredir. Farklı çeşniler ile yemekleri tatlandırmayı sever. Meyve tatlıları tam onların damağına uygundur. Bunun dışında deniz ürünlerini tüketmeye bayılır. Peynir tabakları eşliğinde bir şarap içmeyi pek sever. Yemek sadece tadıyla değil görünüşüyle de muhteşem olmalıdır. 

Akrep Burcu:

Bol baharatlı ve soğanlı, salçalı yemekleri sever. Yemeklerinde sos kullanmak çok hoşuna gider. Hem bedeninin hem de ruhunun tatmin olması için bol miktarda proteine ihtiyaç duyar. Sert aromalı içecekler kullanmayı tercih eder. Pirinç pilavına oldukça düşkündür. İçinde sırf pirinç olduğu için sushi de hoşuna gidecektir. Mutfakta yemek yaparken egzotik baharatlar kullanıp değişik tatlar ortaya çıkarmayı sever.

Yay Burcu:

Mutfakla araları aslında çok iyi değildir. Ama farklı tatlar denemeye bayılır. Etnik ve yöresel yemekleri merak eder ve dener. Bu ona heyecan verir. Değişik tatlar denerken keyifli sohbetler yapmak onun için vazgeçilmezdir. Genelde mutludur ve hayata iyimser bakar. Tıpkı hayatta olduğu gibi yemeklerde de yenilik arayacaktır. Bir ülkeye gidip oranın yemeklerini deneyimlemek tam ona göredir.

Oğlak Burcu:

Sevdiği bir insan olmadığı sürece yemekte birini ağırlamaktan pek hoşlanmaz. Ancak kalabalık aile davetleri onlar için gayet uygundur. Bunun dışında farklı insanlarla tanışıp farklı yemekler deneyimlemeyi sevmezler. Zaten mutfakta vakit geçirmeyi de sevdikleri söylenemez. Daha klasik tatlara yönelirler. Uzun uzun mutfakta vakit geçirip yemek yapmak yerine başka sorumlulukları ile ilgilenir. Daima planlarına uygun davranır. Aksama olmasından nefret eder. Genelde kuru fasulye, turşu, pilav ve lahmacun favorileri arasındadır. 

Kova Burcu:

Sıra dışı yemekler, ilginç tarifler, farklı tatlar tam ona göredir. Klasikleşen sofra kurallarından kesinlikle çok uzaktır. Yenilikçi özelliklerini mutfakta da ortaya çıkarır. Her daim farklı olanı yapmanın ve tatmanın peşindedir. Ani gelen misafirler içi dondurulmuş ürünleri kullanmak konusunda ustadır. Pizza ve sushi, tam Kova burcunun damak tadına uygundur.

Balık Burcu:

Mutfakta sakin sakin çalışmaktan hoşlanır. Asla aceleci değildir. Farklı bir şeyler denemek yerine evde ne varsa onları birleştirerek bir yemek çıkarır. Özellikle kullanmak için bir malzeme seçmez. Yemek yaparken oldukça pozitif takılır ve sevgisiyle yemekleri süsler. Sakin tavırları bazen yemekleri geciktirmesine neden olur. Basit bir çorba yaparken bile ona sevgisini katacaktır. Genelde tavuk pilav ve su böreği yemekten çok hoşlanır.

(Ayrıca kişiliğinize yönelik daha fazla bilgiler edinmek için fal baktırmak isterseniz fal çeşitleri içinden seçeceğiniz herhangi bir gerçek fal için online fal servislerinden de hizmet talep edebilirsiniz. Dilediğiniz gibi gerçek kahve falı online tarot falı su falı katina falı seçeneklerinden biri tercih edebilirsiniz.)

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram