Tepsi Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Tepsi Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Tepsi Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Tepsi Falı Tarihçesi

Tarihi antik dönemlere dayanan Tepsi falının ilk çıkış yeri Afrika’dır. Orta Afrika ve Batı Afrika’da bulunan Fulaniler adında bir kabile vardır. İşte bu kabile tarafından Tepsi falı ortaya çıkarılmıştır. Fulaniler, Orta Asya’da yer alan tek beyaz kabiledir. Gizemlerle dolu bir tarihe sahiplerdir. Yaklaşık bin yıl kadar göçebe olarak yaşamaya devam etmişlerdir. Yıllarca tarım ve hayvancılıkla uğraşmışlardır. Üstelik bitkiler konusunda çok iyi oldukları için pek çok şifalı bitkiyi de ortaya çıkarmışlardır. Bundan dolayı bu kabile içerisinde pek çok şifacı da yer almaktaydı. Hatta tütsü konusunda da epey bilgiye sahiplerdir. 

Şifacılık ve fal konusunda epey ileri seviyeye gelmişlerdir. Kendilerini Fulbe olarak adlandıran bu kabile Tepsi falının çıkışına da öncülük etmiştir. O dönemde kilden tabak çanak tarzı pek çok eşya yapılmıştır. Tepsi falı için özel olarak yapılan eşyalar ile de fal bakılmıştır. Yalnız Tepsi falı, kahve ile bakılıyordu. Fulaniler, kahve demleme işlemini aslında Yemenlilerden daha önce keşfetmiştir. İşte bu demlenen kahvenin telvelerini fal için kullanıyorlardı. Kilden yaptıkları tepsilerin üzerine kahve telvesini dağıtıyorlar ve fal bakmaya başlıyorlardı. Böylelikle gelecek hakkında pek çok kehanet üretmişlerdir. Tepsi falı burada ortaya çıktıktan sonra tüm Anadolu’ya yayılmıştır. 

Tepsi Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Kökeni Afrika’ya dayanan Tepsi falı, oldukça karmaşık bir bakıma sahiptir. Zaten bundan dolayı da bakımı epey zordur. Günümüzde hala tam olarak çözülememiş pek çok gizemi bulunmaktadır. Hala bakılmaya devam eden Tepsi falında pek çok farklı metod ve farklı yöntem bulunur. Tamamen bakan kişinin uzmanlığına bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Tarihi çok eski olduğu için zaten üzerinde farklı teknikler geliştirilmesi oldukça doğaldır.

Bakımı için ise öncelikle bir kahve içilmesi gerekir. Tıpkı kahve falında olduğu gibi. Daha sonra içilen kahvenin telveleri tepsiye dökülür. Negatif enerjinin uzaklaştırılması için bir mum yakılmalıdır. Ayrıca birde tütsü yakılması çok daha iyi olmasını sağlayacaktır. Böylece ortamda bulunan tüm kötü enerji temizlenecektir. Bu işlemler daha net ve verimli bir sonuç elde edilmesini sağlamaktadır. Kahve içilen fincanın içi, kişinin iç dünyası ve geçmişi hakkında bilgi verir. Lakin tepsiye dökülen kısım ise gelecek ile alakalıdır. Akılda kalan tüm sorulara cevap verebilecek bir fal çeşididir.  Büyük bir enerji gerektirir ve oldukça zorlayıcı bir faldır. Sadece işinde uzman ve gerçek falcı bu fala bakabilmektedir. 

Bakılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk yapılması gereken tüm negatif düşüncelerden kurtulmaktadır. Fal esnasında olumsuz düşüncelere odaklanılmaması gerekir. Bir mum yakılması ve tütsü yakılması ortamın tüm kötü enerjisini temizleyecektir. Bu nedenle buna özen gösterilmelidir. Gerçek bir falcı tarafından bakılması gerekir. Çünkü gerçek bir falcı her zaman daha iyi sonuçları verecektir. Bunun yanında yüksek enerjili bir falcı olması gerekir. Eğer bir niyet üzerine bakılmak isteniyorsa fal boyunca bu niyet düşünülmelidir. Niyet dışında başka bir şeye odaklanılmamalıdır. Sadece yüz yüze değil online bakıma da sahiptir. Online fal, telefon falı ve görüntülü fal şeklinde de bakıma sahiptir. İstediğiniz birini seçerek Tepsi falına rahatlıkla baktırabilirsiniz.

Eğer siz de fal baktırmak istiyorsanız Turuncu Fal’a ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını online burç yorumu falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Ateş falı, tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı, su falı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama işlemi için de bize ulaşmayı unutmayın.

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram