Çin Mitolojisinden İlginç Hikayeler
5 (1)

Çin Mitolojisinden İlginç Hikayeler | Turuncu Fal Cafeçin mitolojisi çin mitolojisi nedir çin mitolojisi hikayeleri çin falı online fal mitolojiler fal çeşitleri falcılargerçek fal mitolojik fallarnbsp

Çin Mitolojisinden İlginç Hikayeler Nelerdir?

Çin, dünya üzerinde eski kültürlerden birine sahiptir. Bu nedenle pek çok farklı hikayeyi de bünyesinde bulunur. Çin mitolojisi, efsaneleri ile ön plana çıkar. Gizemlerle dolu bir ülke olduğu için oldukça ilgi çekici olaylara şahitlik etmiştir. Mitolojisinde birçok farklı tanrı, tanrıça, mitolojik yaratıklar bulunur. Bu mitoloji ise pek çok çatışmaya yol açmıştır. Öykülere bakıldığında gerçek ile kurgu ayırt edilemez. İşte o ilginç hikayelere şimdi hep birlikte bakacağız.

Ay Tanrıçası

Çinli bir ay tanrıçası olan Chang-O, pek çok farklı hikayenin baş karakteri olmuştur. Çin mitolojisinde yer alan ilk tanrı olan Jade, 10 tane oğlan çocuğa sahiptir. Bu 10 oğlu 10 güneşe dönüştürülür. Bu güneşler, gökyüzüne yükselir ve her yeri kavurur. Bu durum artık insanoğluna karşı bir tehdit oluşturur. Okçu Yi, bunlardan tam 9 tanesini vuracaktır. Geriye ise sadece 1 tanesi kalır. Yi, bu kalan 1 tanesini avlamak için bir gün dışarı çıkar. Bu sırada karısı Chang-O evdedir. Eve gizlice Yi’nin çırağı girer ve yaşam iksirini almak ister. Ancak Chang-O iksiri vermek istemez. Daha sonra ise hepsini kendi içer. Daha sonra ise göklere doğru yükselir. 

Su Savaşı

Su tanrısı olan Gong Gong, mitoloji de oldukça fazla bahsedilen karakterlerden biridir. Kızıl saçları olduğu söylenir. Dünyayı ele geçirmek için çok mücadele vermiştir. Ateş tanrısı ise dünyayı barış içinde yönetmiştir. Su tanrısı ise dünyanın çoğunluğunun su olmasını istiyordu. Bundan dolayı sürekli yağmur gönderiyordu. Ateş tanrısı ve su tanrısının çatışmaları büyük bir hal almıştı. Neredeyse ateş tanrısını yok edecekti. Dünyayı ele geçirmek istediği için pek çok felaketin su tanrısı olan Gong Gong tarafından gönderildiği düşünülür.

Panku Dünyayı Yaratır

Çin mitolojisinde ilk insan Pangu’dur. Kozmik bir yumurtanın içinde çıkmıştır. İki adet boynuzu ve iki adet uzun dişi bulunur. Tüm dünyaya onun şekil verdiği düşünülür. Bu mitolojide pek çok görkemli tanrı ve onlarla ilgili hikaye bulunur. Ancak yaratılış hakkında net bir öykü bulunmuyor. Yaratılışa en yakın hikaye Panku’nun hikayesi olarak bilinir.

Maymun Miti

Bu maymunun büyülü bir taştan yumurtanın içinden çıktığı da söylenir. Mitolojiye göre Sun isimli maymun oldukça yaramazmış. Buda onu sakinleştirmek ve düzeltmek istemiş. Bu nedenle ona çok emek vermiş. Maymun, açgözlü ve neşeliymiş. Ayrıca oldukça meraklıymış. Bu nedenle de popüler bir hale gelmiş. Keşiş Xuanzang ile birlikte Çin’den Hindistan’a doğru yola çıktığı da bilinmektedir.

Çin Mitolojisinden İlginç Hikayeler | Turuncu Fal Cafeçin mitolojisi çin mitolojisi nedir çin mitolojisi hikayeleri çin falı online fal mitolojiler fal çeşitleri falcılargerçek fal mitolojik fallarnbsp
Çin Mitolojisinden İlginç Hikayeler | Turuncu Fal Cafe

Online Fal Baktırmak İçin

Eğer siz de fal baktırmak istiyorsanız Turuncu Fal’a ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını online burç yorumu falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Ateş falı, tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı, su falı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama işlemi için de bize ulaşmayı unutmayın.

Oyla
[Toplam: 1 Puan: 5]

İçerik Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Add your own review

Rating

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram