Çakra Açma Nedir?

Çakra Açma Nedir? | Turuncu Fal Cafe | Çakra Açma Nedir? | Turuncu Fal Cafe

ÇAKRA AÇMA

ÇAKRA NEDİR:

   En basit tabiriyle bedenimizde bulunan enerji çıkış noktalarına çakra denir. Bedenimizde bulunan bu enerji merkezleri 7 ana auradan oluşur. Bunlar kök çakra, sakral çakra, solar çakra, kalp çakrası, boğaz çakrası, 3. göz çakrası, taç veya tepe çakrası.

    Bu çakra merkezleri beden ve ruh arasındaki enerji akışını sağlayan kanallardır. İnsan bedenini sarmalayan manyetik enerji bu çakra merkezleriyle bağlantılı olan avuraların enerji çıkış noktalarıdır.

ÇAKRA AÇMA:

   Çakra açma bilinenin aksine kapalı aura kanallarını açmak değil aktivitesini arttırmak ya da düzenlemek anlamına gelir. Vücuddaki enerji dengeli olmak zorundadır büyüzden çakra açma yalnızca enerji arttırma değil gerektiğinde enerjinin deşarj edilmesi olarak da görülmelidir. 

   Çakra açmanın birçok metodu vardır bu inanç ve kültürlere göre farklılık gösterebilir. En kolay ve bilindik yöntemin ‘Derin transa girme’ olduğu söylenebilir. 

NEFES EGZERSİZLERİ:

    Çakra açmanın en önemli işlemi kuşkusuz nefes egzersizleridir. Vücuddaki aura merkezlerini kontrol edebilmek için kişinin öncelikle nefes alış verişini kontrol edebilmesi gerekir.

    Çakra açma işleminde öncelikle nefes alış verme yöntemi öğrenilmelidir. Nefes burundan alınıp ağızdan verilmeli ve nefes alma sıklığı kontrol edilirken bu işler diyafram üzerinden yapılmalıdır. Nefes egzersizinde diyafram kullanımı en önemli husustur.

    Zaman geçtikçe kişi nefes eğzersizi sırasında aura merkezlerini hissetmeye başlar. Çakra çıkış noktalarını hissetmemiz enerjisi düşük ya da fazla olanları anlamamızı ve duruma göre enerji deşarjı ya da tıkalı bölgeyi açma işlemimizi kolaylaştırır.

    Çakra açma işlemine başlamanın en temel metotu sesiz bir ortamda düz bir alana uzanmak ve derin bir nefes alıp yüz ve vücud kaslarını iyice sıktıktan sonra nefesinizi dışarıya bırakırken aura merkezlerinize odaklanmaktır. Bu işlemi yaparken odaklanmak ve aura merkezlerinizden nefes alıp verdiğinizi hayal etmek çok önemlidir.

   Çakra açma işleminde kişinin aura merkezlerini keşfetmesi ve bu bölgeleri hissedebilmesi gerekmektedir. Nefes egzersini yaparken çakra noktalarını beyninizde canlandırabilmeli ve her bir çakra merkezi için nefes egzersizini üçer kez tekrarlamak gerekir. Önemli husulardan biride çakra açma işleminin tüm çakralar için yapılmasıdır. Tek bir çakra için nefes egzersizi yapılması vücuddaki diğer çakra merkezlerinin dengesini bozar.

ÇAKRA AÇMANIN TARİHÇESİ:

   Çakra kelimesi sanskritçe tekerlek ya da dönmek anlamına gelir. Çakra açma metodu Hint ve Orta Asya halklarının geliştirdiği bir teknik olup buradan tüm dünyaya yayılmıştır.

   Yoga öğretilerinde insan kafasının tepesinde pozitif bir akım varken omur kemiğinin alt boğumunda negatif bir akım bulunur. Çakra açma, meditasyon ve nefes eğzersiziyle bu iki çakra ve toplamda 7 çağra arasındaki enerji akışını düzenlemektir.

   Yoga üstadları çakra açma işleminde uzmanlaşmışlardır ve bu işlem sırasında çeşitli tütsüler, taşlar ve birtakım başka meteryallerde kullanırlar.

Fal çeşitleri içinden tercih ettiğiniz herhangi bir fal için, haftanın her günü ve günün her saati online fal olarak ulaşabileceğiniz asistanlarımızla takviminize uygun biçimde seans oluşturabilirsiniz. Duru görü ile birlikte kahve falı , su falı , aşk falı , doğum haritası analizi , yıldızname , tarot falı ve çeşitleri , ateş falı gibi onlarca fal sizin hizmetinizde.

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram