Bakla Falı Nedir?

Bakla Falı Nedir?

Bakla Falı Nedir?

Bakla falı nın kökeni Hindistan’a dayanmaktadır. Daha sonrasında popüler hale gelen bu fal çeşidi çingeneler aracılığı ile Avrupa’ya kadar taşınmıştır. Bakımı oldukça kolaydır ancak uzman ve gerçek bir falcı tarafından bakılması gerekir. Enerjisi yüksek bir falcının baklalara dokunduğu anda tüm enerjisini onlara geçer. Gerçek falcının bakacağı bakla falı çok daha doğru sonuçları ortaya çıkaracaktır.

Bakla Falına Nasıl Bakılır?

Bu falın ilk şartı baklalara dokunmak ve bu esnada akıldan bir niyet geçirmektir. Ardından ise bu baklalar ve kullanılan küçük eşyalar avuca alınmalıdır. Her iki avuca alınan bu eşyalar, dağınık bir şekilde masaya atılır. Bu dağıtma sırasında saçılan taneler, her neyi simgeliyorlarsa ona göre dağılır. Dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan biri malzemelerin sert bir şekilde atılmaması gerektiğidir. Ayrıca birde direkt düz bir şekilde atılmamalıdır. Hafifçe karıştırılıp dağıtılmalıdır. 

Falda kullanılan beyaz taş ya da düğme, baktıran kişiyi temsil edecektir. Her malzemenin düştüğü konuma bakılması gerekir. Bu malzemelerin yanında yer alan diğer malzemelerin de nereye düştüğüne önem gösterilmelidir. Hangisi yan yana hangisi uzak belirlenmelidir. Eğer sizi temsil eden taşların yanında olumlu taşlar bulunuyorsa bu dileklerinizin gerçekleşeceği anlamına gelir. Ya da negatif taşların yanında yer alıyorsa bunun sebebi mutlaka araştırılmalıdır. 

Beyaz Düğme

Bakla falı nda asıl odaklanılması gereken sizi temsil eden taştır. Sizi temsil eden taşın diğerlerine uzaklığına ya da yakınlığına bakılır. Buna göre bazı yorumlar yapılır. Baklalar tek tek ayrılmış ve hepsi birbirinden uzaksa tuttuğunuz dilek gerçekleşecektir. Bununla birlikte taşlar daha yan yana dağıldıysa dileğinizin gerçekleşmesi zaman alacaktır. Ancak bu atılan taşlar üçerli üçerli dağılmışsa dileğinizin her an gerçekleşeceği anlamı çıkarılır. Beyaz düğme, asıl düğmedir. Sizi temsil ettiği için en dikkat edilmesi gereken taştır. Her yorum o taştan yola çıkılarak yapılmaktadır. Beyaz düğme sağınız yakınsa dileğinizin gerçekleşmesi kısa sürer. Sola yakın ise biraz zaman alacağı anlamına gelir.

Tüm taşların farklı anlamı olduğu için bu fala konuyu iyi bilen birinin bakması gerekir. Gerçek falcının baktığı bakla falı çok daha iyi sonuçların ortaya çıkmasını sağlar.

Bakla Falında Kullanılan Malzemeler ve Anlamları

 • Yüzük ya da halka: Evliliği temsil eder.
 • Yeşil taş veya yeşil düğme: Dilek ve para
 • Kırmızı taş veya kırmızı düğme: Sevgiyi simgeler.
 • Siyah taş, düğme: Üzüntü
 • Gri taş, düğme: Ayrılık 
 • Sarı taş, düğme: Hastalık
 • Kahverengi taş, düğme: Düşmanlık ve dedikodu
 • Mavi taş, düğme: Sevgili, eş
 • Beyaz taş: Falı baktıran kişiyi temsil eden taştır.

Baklaların Dizilişi Ne Anlama Gelir?

 • Eğer hafifçe atılan baklalar arasında birbirine değen yoksa ve hepsi farklı bir yere dağılmışsa tuttuğunuz dilek gerçekleşecektir.
 • Attığınız taşlar, daha sık olacak şekilde dağılmışsa dileğiniz gerçekleşecek ancak bu biraz zaman alacaktır.
 • Üçerli olacak şekilde gruplara ayrılan taşlar varsa dileğiniz her an gerçekleşebilir.
 • İki gruba ayrılmışsa dileğiniz bir olay olduktan sonra gerçekleşecektir.

Eğer siz de fal baktırmak istiyorsanız Turuncu Fal ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını online burç yorumu falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Ateş falı, tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı, su falı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama işlemi için de bize ulaşmayı unutmayın.

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram