Üçüncü Göz Nedir?

Üçüncü Göz Nedir?

Üçüncü Göz Nedir?

Üçüncü göz, iki kaşımızın arasında bulunan ve diğer boyutları görmemizi sağlayan organımızdır. Bu göz sayesinde diğer boyutlarda yer alan tüm canlıları da görebiliriz. Üçüncü gözün aslında doğumdan itibaren açık olduğu ve zamanla bebeklikten çocukluğa geçildiğinde kapandığı söylenir. Çocukların küçük yaşlarda üçüncü gözünün açık olması o dönem yaptıkları resimlere veya konuşmalara da yansıyabilmektedir. Bununla birlikte belli bir yaştan sonra üçüncü göz kapanır. Kapanmasının sebepleri ardında çevresel koşullar yer almaktadır. İçilen su ya da hazır gıdalar bunu etkilemektedir. Organın bulunduğu kısım zamanla kireçlenir ve az görmeye başlar. Daha sonra ise tamamen kapanır. 

Epifiz bezi olarak da isimlendirilmektedir. Eğer bu göz açılırsa büyük değişimler yaşanır. Hatta evrende bulunan her şeyle kolayca bağ kurulabilir. Düzenli bir hayat biçimi belirlemek ve bazı konulara dikkat etmek, özenmek yeniden üçüncü gözünüzü açmanıza yardımcı olacaktır. 

Üçüncü Göz Nasıl Açılır?

Yıllar için çevre koşullarından dolayı kapanan üçüncü gözünüzü yeniden açabilirsiniz. Elbette bunun için uygulanması gereken bazı şeyler var. Üçüncü gözünüzü açmak için yapacağınız işlemler sizi rahatlatacak ve hayata farklı bir açıdan bakmanızı sağlayacak. Peki, bu gözü açmak için neler yapabiliriz? Gelin hep birlikte inceleyelim.

 • Meditasyon yapmaya başlamalısınız. Bu sayede vücudunuzda bulunan tüm çakraları zamanla açabilirsiniz. Çakralar, enerji merkezleri olarak tanımlanabilir. Üçüncü gözün çakrası da iki kaş arasında bulunur. Meditasyon yaparken de bu noktaya odaklanmanız gerekiyor. Odaklanmayı doğru yaptığınızda zamanla üçüncü gözünüz açılacaktır.
 • Uyun bir ortam seçmeniz gerekiyor. Bu sizin rahatlığınıza göre değişebilir. İç mekan ya da dış mekan olabilir. Dış mekanda yapmak istiyorsanız doğru ve huzurlu, doğanın içinde bir yer bulmalısınız. Ancak sessiz ve sakin olmalı. Kimse sizi rahatsız etmemeli. İç mekanda yapacaksanız buna uygun bir oda ayarlayabilirsiniz. Huzurlu ve sakin ayrıca dağınık olmayan bir ortamda çok daha rahat meditasyon yapabilirsiniz.
 • Duruş stilinize de önem vermeniz gerekiyor. Meditasyon yaparken rahat bir ortamda ve rahat bir şekilde oturmanız gerekiyor. Yerde oturup bağdaş kurmak en iyi duruş şeklidir. Ayrıca altınıza bir minder de koymanız gerekiyor. Kendinizi en rahat hissedeceğiniz hala gelmeniz gerekli.
 • Bir nesne seçmeniz gerekiyor. Size meditasyonu anımsatacak ve o esnada kullanacağınız bir nesne faydalı olacaktır. Örneğin bir mum oldukça işe yarayacaktır. Ayrıca mum meditasyonda kullanılan popüler nesnelerden biridir.
 • Yaptığınız esnada tekrarlayacağınız bir cümle seçebilirsiniz. Bu cümle sizi rahatlatacak bir cümle olmalı ve modunuzu yükseltmeli. Mutluluk veren ve bunu çağıran bir cümle olursa çok daha iyi olacaktır.
 • Ayrıca bu işi bir düzene sokmanız gerekiyor. Bir kere yapıp bırakmak işe yaramayacaktır. Rutine haline getirmeniz gerekiyor. Belirli aralıklarla yapmak oldukça büyük bir fayda sağlayacaktır.
 • Hayatın farkına varın. Her şeyi gözlemleyin ve farkında olarak yaşayın. Bulunduğunuz dünya ile uyumlu hale geleceksiniz ve daha iyi hissedeceksiniz. Gözlem yapmayı bırakmayın.
 • Kendinizi kapalı alanlara kapatmayın. Dışarı çıkın ve hayatı yaşayın. Ayrıca dışarı çıkmak farkındalığınızı arttırmanıza çok yardımcı olacaktır.
 • Hayal dünyanızı genişletin ve yaratıcı olun. Yaratıcı yönünüzü geliştirmek için yeni deneyimlere açılın. Denemekten ve hayal kurmaktan vazgeçmeyin.
 • Küçük şeylerden zevk alın ve hayat içindeki küçük şeylerinde farkına varın.
 • Kendinizi huzurlu hissedeceğiniz şeylere yönelin. Vakit yaratın ve huzura, sakinliğe odaklanın.
 • İç sesinizi dinleyin ve onunla iletişim halinde olun. Kendinizin farkına varın.
 • Fiziksel sağlığınıza dikkat edin ve önem verin. 

Eğer siz de fal baktırmak istiyorsanız 

Turuncu Fal’a ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını online burç yorumu falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Ateş falı, tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı, su falı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama işlemi için de bize ulaşmayı unutmayın.

 

 

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram