Olumlama Nedir ve Nasıl Yapılır?

Olumlama Nedir ve Nasıl Yapılır?

Olumlama Nedir ve Nasıl Yapılır?

Olumlama Nedir?

Olumlama, kişinin hayatını büyük oranda değiştiren bir sistemdir. Zaman içinde çok büyük etkileri ortaya çıkarmaktadır. Genelde insanların çoğu bu konu hakkında pek bir fikre sahip değildir. Ancak öğrenildiğinde ve uygulamaya geçirildiğinde görülen etkiler, kişileri mutlaka şaşırtacaktır. 

Düşüncelerimiz, hayatımızı değiştirir. Buna bazen şahit olduğumuz olayları yaşarız ancak bu konu hakkında detaylı bir bilgiye de sahip değiliz. Oysa ki gün içinde kullandığımız en ufak kelimeler bile hayatımıza büyük etkiler sağlar. Hatta bazen şaka olarak söylediğimiz şeyler bile gerçekleşir. İşte bundan dolayı söylenenlere ve düşüncelere epey dikkat edilmesi gerekir.  Gün içinde düşüncelerimize hakim olabilmenin ve olumlu düşünebilmenin belli başlı yöntemleri bulunur. Bu yöntemleri kullanıp olumlama yaparak hayatımızı daha kalite bir hale getirebiliriz. Peki, bunu nasıl yapabiliriz? Gelin her birlikte öğrenelim.

Olumlama Nasıl Yapılır?

Aslında olumlama için belirli kalıplar yoktur. Sadece dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. İlk olarak dikkat edilmesi gereken şeylerden biri yüreğinizin ve dilinizin aynı yönde düşünmesidir. Eğer olumlu ve güzel düşünüp buna göre davranırsanız hayatınızda da böyle güzel şeyler olacaktır. Mutlu olduğunuzu söylerken yüreğinizden de mutlu olduğunuzu hissetmeniz gerekir. Buna her hücrenizle inanmalısınız. Sürekli olumlu şeyleri hissedip söylediğinizde 3 hafta sonra bunlar hayatınıza da yansımaya başlayacaktır.

En az 3 hafta boyunca bu uygulamayı yapmanız kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Sözcüklerinize yansıtmakla kalmamalı kalbinizle inanmalı ve iç sesinizle tekrar etmelisiniz. İsterseniz bir ses kaydı tutabilirsiniz. Bu ses kaydını her dinleyişinizde kendinizi daha olumlu hissetmeye başlayacaksınız. Sabah kalktığınızda kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Önemli bir kural vardır. Tamamen içten söylemek ve samimi olmak gerekir. Olumsuz şeylere faklı yönlerden bakmanız gerekiyor. Hayatın akışına kapılıp bunalıma girmemelisiniz. Böylelikle kötü düşünceleri kendinizden uzak tutmuş olacaksınız.

Olumlama Teknikleri Nedir ve Nasıl Yapılır?

Olumlama için ilk yapmanız gereken teknik geçmişi arkanızda bırakmak olacak. Eskide kalmış tüm olayları artık düşünmeyi, tekrarlamayı bırakmalısınız. Yaşanan kötü olayların sizin üzerinizde oluşturduğu olumsuz düşüncelerden arınmanız lazım. İçinden çıkamadığınız ve size kötü hissettiren her şeyi düşünmeyi bırakın ve bunlardan artık uzaklaşın.

Hiçbir zaman istiyorum kelimesini kullanmayın. Mutlu olmak istiyorum değil mutluyum demeniz lazım. Bunu herhangi bir konu üzerinde uygulayabilirsiniz. Sağlıklı olmak istiyorum değil zaten sağlıklıyım demelisiniz. İşte bu şekilde hayatınıza olumlu enerjileri daha kolay çekebilirsiniz.

İsteklerinizi bir şeye ya da bir zamana bağlamamalısınız. Yarın mutlu olacağım değil şuan mutluyum demelisiniz. Bununla birlikte şu iş olursa mutlu olurum demek yerine zaten mutluyum diye düşünmelisiniz. Bunu uyguladığınızda hayatınızın daha iyi aktığını göreceksiniz. Ayrıca mutluyum diyemiyorsanız, bunun için kendinizi hazır hissetmiyorsanız mutlu olmak için hazırım gibi bir cümle kurabilirsiniz. 

Cümlelerinizi genel değil daha özel kurmalısınız.

İsteklerinizi net bir şekilde belirtmeniz lazım. Daha kendinize uygun olacak isteklerde bulunmanız gerekir. Kısacası genel konuşmalar yaparak isteklerinizi dile getirmeyin. Detaylı ve ayrıntılı düşünün.

Her zaman olumlu cümleler kurun. Olumsuz fikirlerden, düşüncelerden uzak durun. Hayatınızın iyiye gittiğini ve her zaman bu şekilde olacağını düşünün. Buna inanmanız lazım. Olaylara iyi yönünden bakarak olumlu şekilde yorumlayın. Emin olun bir süre sonra ne kadar işe yaradığını göreceksiniz. 

Geçmişte yaşanan tüm kötü olayları, yaptığınız hataları kabullenin. Önce kendinizi affedin. Daha sonra ise sizi üzen herkesi affetmelisiniz. Ne olduysa ne yaşandıysa bunları affederek unutmalısınız. Huzurlu hissetmeye çalışın. Kendinizi huzurlu hissettiğiniz yerlerde vakit geçirin. Ne kadar stresli bir anda olursanız olun nefesinize odaklanın ve iyi şeyleri düşünün. Kendinizle savaşmayı bırakın. Olduğunuz gibi güzelsiniz zaten. Her şeyinizle kendinizi affedin ve kendinizi sevmeyi öğrenin. 

Yaşanan her olayda şanssız olduğunuzu düşünmeyin. Böyle düşünmek bir noktadan sonra size daha çok şanssızlık getirecektir. Olayları iyi şekilde yorumlamaya çalışın. Farklı bakış açılarından bakmayı deneyin. Öfkeli anlarınızda kendinize hakim olmayı öğrenmeniz gerek. Sabırlı olmaya çalışın ve öfkenizi yatıştırın. Eğer tüm bunları uygulayabilirseniz hayatınızın ne kadar değişeceğine şahit olabilirsiniz.

Eğer siz de fal baktırmak istiyorsanız

Turuncu Fal’a ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını online burç yorumu falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Ateş falı, tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı, su falı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama işlemi için de bize ulaşmayı unutmayın.

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram