Karma Yasası Nedir?

Karma Yasası Nedir?

KARMA YASASI NEDİR?

Karma, evrenin görünmeyen yasası olarak tanımlanabilir. Her eylemin eşit ve zıt bir geri dönüşü olduğunu söyler. Basit bir şekilde ‘ne ekersen onu biçersin’ sözüyle de anlatılabilir. Yaptığımız ya da düşündüğümüz her şeyin bir karşılığı vardır. Bu durum karma yasası olarak açıklanır. 

Yine aynı şekilde şuan yaşadığımız bazı durumlar geçmişin yansıması olarak görülür. Hayatımızın önceki kısımlarında ya da bir önceki hayatımızda yaptığımız eylemlerin karşılığını yaşamaktayız. Bu hem iyi hem de kötü olabilir. Cezalandırılma yöntemi gibi görülür ancak bu yanlış bir düşüncedir. Yapılan her iyi ve her kötü şeyin karşılığı vardır. Sebep sonuç ilişkisidir. Başımıza gelen her durum karma yasası sonucunda oluşur. Bu hem mutluluk hem de acı verebilir. 

Bazen bazı insanlar, şanslı ya da şanssız olarak tanıtılır. Ancak karma yasasına baktığımızda bu ‘ne ekersen onu biçersin’ olarak açıklanır. Yaptığınız küçük bir iyilik ya da küçük bir kötülük, büyük bir sonuç olarak geri dönebilir. 

Sanskritçe, Hindistan’da resmi olarak kabul edilen dillerden biridir. Tanımına baktığımızda karma anlamına geldiğini görürüz. Özellikle Hindistan’da bu duruma çok önem verilir. Karma bir neden sonuç yasasıdır. Her hareketin ve her düşüncenin bir geri dönüşü olacaktır.

Karma Yaratan Durumlar Nedir?

 • Yaşama saygı duyulması gerekir. Herhangi bir canlı öldürülmemelidir. Aksine yaşama destek verilmelidir. Buna insanlar dışında bütün hayvanlar da dahildir. Hayatta olan varlıkların hepsi aynı yaşam hakkına sahiptir.
 • Başkalarının sahip olduğu haklara saygı duyulmalıdır. Hatta mümkünse sizde olanı paylaşmanız çok daha iyi olacaktır. Kimsenin hakkının ya da parasının çalınmaması gerekir. Yoksa bu size kötü bir olay olarak geri dönecektir.
 • Herkesin bedenine saygı duyulmalıdır. Kimseye istemediği bir şey asla zorla yaptırılmamalıdır.
 • Asla yalan söylenmemesi gerekir. Buna ufak olarak görülen beyaz yalanlar da dahildir. Her söz ağızdan doğru bir şekilde çıkmalıdır. Beyaz yalanlar bile büyük karmalara yol açabilmektedir.
 • İnsanları ve toplumları ayıran sözler söylenmemeli ve bu sonuca varacak eylemler yapılmamalıdır. Her zaman barışçıl özellikler sergilenmelidir yoksa bu durum kötü karma ile sonuçlanacaktır.
 • İnsanları yaralayan, canını acıtan sözler söylenmemesi gerekir. Her zaman nazik bir tavır takınılmalıdır. Eğer yaralayıcı konuşmalar yapılırsa karması kötü olacaktır.
 • Yapılan konuşmaların bir anlamı olması gerekir. Boş yapılan konuşmalar, kötü karmalara giden yolu oluşturur. Hem kalbi hem de zihni kirletir.
 • Şefkatlı ve iyi niyetli olmak her zaman en iyi seçene olacaktır. Her olaya ılımlı ve şefkatli yaklaşılması gerekir. Temiz bir zihin iyi bir karma yaratır. 
 • Genel olarak bakıldığında aslında basit bir sonuç ortaya çıkar. Her iyi davranış iyi karmaya her kötü davranış kötü karmaya neden olur.

Karma Yasasının Kuralları

 1. Temel kural şudur: ‘gönderdiğin geri gelir.’ 
 2. Sorumluluk alınması gerekir. Herkesin pastada bir payı vardır ve bunun farkına varmalıdır.
 3. Herkes olduğu gibi kabul edilmelidir. İnsanların hepsi dengenin bir parçasıdır.
 4. Birilerinin hayatına çok fazla müdahale edilmemesi gerekir. Hayat akışına bırakılmalıdır.
 5. Ego, son derece zehirlidir. Olaylar olabildiğince alttan alınmalıdır. Alçak gönüllük esası olarak adlandırılabilir.
 6. Çaba göstermek gerekir. Bir şeyleri elde etmek veya kendini daha iyi konuma getirmek için çaba çok önemlidir. 
 7. Sürekli yakınmak yerine bazı durumları kabullenmek gerekir. Yapılan hataların bir noktada kabul edilmesi gerekir.
 8. Eğer bazı olaylar sürekli tekrarlanıyorsa ‘neden’ sorusu sorulmalı ve bu araştırılmalıdır. Mutlaka evrenin gönderdiği bir mesaj vardır. Bu mesaj anlaşılmadığı sürece olaylar tekrarlamaya devam eder.
 9. Geçmişe veya geleceğe takılmak yanlıştır. Şuanda olmak ve şuanı düşünmek gerekir. Geçmiş unutulmalı, gelecek hakkında da beklentiye girilmemelidir.
 10. Bazı olaylardan anlam çıkarılmalıdır. Hayatın anlamının aranması gerekir. Yaşanan olayların ardında bulunan anlamlar bulunmalıdır.

Eğer sizde fal baktırmak istiyorsanız Turuncu Fal’a ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını online burç yorumu falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram