Kalp Çakrası Nedir?

Kalp Çakrası Nedir?

Kalp Çakrası Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Vücudumuzda omurga hizasında toplamda yedi adet çakra vardır. Bunlar sıralandığında kalp çakrası 4. sırada yer alır. Bundan dolayı 4. Çakra olarak da anılmaktadır. Bu çakra göğüs hizasında yer alır, sevgi ile ilgilidir ve ruhumuzun merkezidir.

Kalp Çakrası Özellikleri

Kalp çakrası, göğsümüzün tam ortasında yer alır. Yedi çakradan üç tanesi alt kısımda diğer üç tanesi ise üst tarafta yer alır. Tam ortada ise kalp çakrası bulunur. Bu çakra genel anlamda fiziksel yapının ve ruhsal yapının buluştuğu yerdir. Konu edindiği konular ise şefkat, merhamet, bağışlama gibi konulardır. Bunun yanında sevgi merkezi olarak da adlandırılabilir.  Çünkü sevgi bağının kurulduğu alan olarak da tanımlanır. Üstelik şifa vermek ve şifacılık gibi alanlarında kalp çakrası ile ilgili olduğunu söylemek mümkündür. Ruhun giriş kapısıdır ve elementinin hava olduğu bilinir. Özsevgi ve yaşama sevinci de burada yer alır. Kişinin sanatsal zevkini ve bu zevke dair özellikleri bu çakra yönlendirecektir.

Kalp Çakrası Ne İşe Yarar?

Üst çakraların ve alt çakraların merkezinde yer alan kalp çakrası, ilişkileri yönetir. Kişinin annesine, babasına, kardeşine, eşine, çevresine olan sevgisi burası ile ilgilidir. Üstelik gönül gözü olduğu da söylenebilir. Kişinin özünü sevmesini ve sevgisini belli ediş tarzını etkiler. Merhamet duygusunu arttırır. Ayrıca kişinin ruh eşinin enerjisini belirler.

Kalp Çakrası Neden Kapanır?

Çakraların tamamı bir enerji girdabı oluşturur. Kişinin enerjisini toplayıp bu enerjiyi yönlendirir. Lakin bazı olumsuz nedenlerden bu çakralar etkilenerek zamanla kapanabilir. Kişinin çakrasının kapanması olumsuz enerjileri ortaya çıkaracaktır. Özellikle kalp çakrası kapandığında enerji akışı sağlanmaz ve denge bozulur. Peki, bu kalp çakrasının kapanmasına neden olan şeyler nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

  • Nazar değmesi ve göz değmesi
  • Kıskançlık ve haset duyguları negatif enerjiyi çağırır ve çakranın kapanmasına neden olur.
  • Duygusal anlamda yoğun olunan zamanlar
  • Ani travmalar ve yoğun duygusallıkta kalp çakrasının kapanmasını sağlar.
  • Sürekli olarak negatif duygulara maruz kalmak.

Çakra kapandığında kişi, mutsuz hissedecek ve etrafındaki insanları sevmekte zorlanacaktır. Sürekli bir isteksizlik duygusu öne çıkacak ve bununla beraber karamsarlığa kapılacaktır. Aile, aşk ve iş hayatında problemler yaşanmaya başlayacaktır. Hatta aldatma ve aldatılma gibi sorunlar yaşanmasına neden olacaktır.

Online Fal Baktırmak

Eğer siz de fal baktırmak istiyorsanız Turuncu Fal’a ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İstediğiniz fal çeşitleri arasında seçeceğiniz her fal online fal olarak da hizmet vermektedir. Telefon üzerinden bağlandığını online burç yorumu falcı size online fal servisleri imkanıyla tüm sorularınıza yanıt verecektir. Daha önce denemediyseniz online fal hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. İsminin online fal olması sizi yanıltmasın; online falcı da gerçek falcı olarak fal bakımı yapmaktadır. Ateş falı, tarot falı, katina falı, el falı, kahve falı, iskambil falı, su falı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama işlemi için de bize ulaşmayı unutmayın.

Falcı

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram