Fal Nedir ? Neden Fal Baktırırız ?

Fal Nedir ? Neden Fal Baktırırız ?

Fal, çeşitli araçlar kullanarak geçmişte neler yaşandığını bilmek ve gelecekten neler olacağını öğrenmeye çalışmaktır. Tarihin her sahnesinde fal olmuştur. Bazen yıldızlar referans alınmış bazen ateş bazen de su… Hepsi fal bakmak için birer araç olarak kullanılmıştır.

Yeni bir ilişkiye başlamadan fal baktırırız. Yeni bir işe girmeden fal baktırırız. Birisinden hoşlanırız ve bizim hakkımızda ne düşündüğünü merak etmek için fal baktırırız. Bir kişinin geçmişte neler yaşadığını merak ettiğimiz için fal baktırırız. Gelecekte bizi neler beklediğini merak ettiğimiz için fal baktırırız. Kötü giden bir ilişkide ayrılık var mı diye fal baktırırız.

Fal tarihi çok eskiye dayanır. Yapılan araştırmalarda fal ile ilgili bilgiler M.Ö. 4000 yılına dayanmaktadır. Mezopotamya’da ortaya çıktığı varsayımı bulunmakta ancak fal tarihinin daha da eski olduğu düşünülmektedir. İlk olarak yıldızların hareketleri baz alınarak gelecekte neler olacağı tahmin edilmiştir. Bilinen ilk fal budur. Geçmiş ve gelecek merakı fal konusunda çeşitli arayışları beraberinde getirmiştir. Ateş falı, su falı, kum falı, doğum haritası, çay falı derken fal gelişmeye devam etmiştir. Bilinen yüzlerce çeşit fal vardır. Bilinmeyen ve tarihe karışmış ne kadar fal çeşidi var merak konusudur.

Turuncu Fal Cafe

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram