BURÇLARIN KÖKENİ

astroloji-4-1 | Astrolojin tarihi yazının tarihi kadar eskiye dayanıyor. Binlerce yıldır insanoğlu, yıldızlara, gökyüzüne, gezegenlere ve takım yıldızlarına bakarak geçmişini ve geleceğini bilmeye kendisini adamıştır. Astrolojinin çıkış noktasını incelediğimizde astrolojinin kökeni medeniyetin beşiği Mezopotamya’ya kadar dayanmakta olduğunu görmekteyiz. Mezopotamya’da Asurlar, Babiller ve Sümerler astroloji alanında önemli gelişmelere imza atarak büyük bir mesafe kat etmişlerdir. Gündelik hayatın aksine aslında tek bir astrolojiden söz etmek zor olur. Çünkü astroloji, sadece Mezopotamya ile sınırlı kalmayarak aynı zamanda pek çok kültürün de (Hint, Kızılderililer, Çin, Maya, Aztek, Yunan, Roma, Türk gibi) kendilerine özel astrolojisi bulunmaktadır. Dünya tarihindeki ilk astrologların günümüze ulaşan hikayelerini Sümerli rahiplerin başlattığı bilgisi halen geçerliliğini korumaktadır. M.Ö. 1000’lerde Babil’de başlıyor. O tarihte din adamları yıldızları, Tanrı’nın ne istediğini anlayıp Mezopotamya’da kralların kararlarına yardımcı olmak maksadıyla ipucu olarak kullanıyorlar. Böylece bugün bildiğimiz astroloji ve burçlar ortaya çıkmıştır.

Astrolojin tarihi yazının tarihi kadar eskiye dayanıyor. Binlerce yıldır insanoğlu, yıldızlara, gökyüzüne, gezegenlere ve takım yıldızlarına bakarak geçmişini ve geleceğini bilmeye kendisini adamıştır. Astrolojinin çıkış noktasını incelediğimizde astrolojinin kökeni medeniyetin beşiği Mezopotamya’ya kadar dayanmakta olduğunu görmekteyiz. Mezopotamya’da Asurlar, Babiller ve Sümerler astroloji alanında önemli gelişmelere imza atarak büyük bir mesafe kat etmişlerdir. Gündelik hayatın aksine aslında tek bir astrolojiden söz etmek zor olur.  Çünkü astroloji, sadece Mezopotamya ile sınırlı kalmayarak aynı zamanda pek çok kültürün de (Hint, Kızılderililer, Çin, Maya, Aztek, Yunan, Roma, Türk gibi) kendilerine özel astrolojisi bulunmaktadır.

astroloji-2 |

Dünya tarihindeki ilk astrologların günümüze ulaşan hikayelerini Sümerli rahiplerin başlattığı bilgisi halen geçerliliğini korumaktadır. M.Ö. 1000’lerde Babil’de başlıyor. O tarihte din adamları yıldızları, Tanrı’nın ne istediğini anlayıp Mezopotamya’da kralların kararlarına yardımcı olmak maksadıyla ipucu olarak kullanıyorlar. Böylece bugün bildiğimiz astroloji ve burçlar ortaya çıkmıştır.

Astroloji-3-1 | 05.06.2021 GÜNLÜK BURÇ YORUMU | Turuncu Fal Cafe | Türkiye ve Ankaranın En İyi Falcıları

Burçların ortaya çıkmasında her burcun kendisine ait özelliklerinin rol oynadığı bir gerçektir. Doğum tarihine denk gelen burçlar insanoğlunun karakterini belirlerken, doğum tarihindeki gezegenlerin konumu da kişinin sosyal hayattaki davranışlarını belirlemektedir. Burçlarla ilgili bilgilerin semavi dinlerin kutsal kitaplarında ve diğer dinlerde de bulunması, insanlara, burçlara inanmanın gerçekliğini göstermektedir. Her burcun her kültürde kendine özgün bir hikayeleri vardır ve bu hikayeler çok eski zamanlardan beri kulağımıza gelmiştir. Astrologlar, gökyüzündeki takımyıldızlarını oluşturan burçları 12 takımyıldızı olarak ele almaktadırlar. Bu 12 takımyıldızı, Zodyak takımyıldızı olarak adlandırılmıştır.

Burclar-1-1 |

Turuncu Fal Cafe

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram