30 Ağustos Zafer Bayramı

30 ağutos zafer bayramı 100. yıl, mesajları, mesajı, önemi, tarihi, dumlupınar, ne zaman, tatil mi, resimli mesajlar, sözler, atatürklü mesajlar 2022 Yeni değişik, anlamlı | 30 ağutos zafer bayramı 100. yıl, mesajları, mesajı, önemi, tarihi, dumlupınar, ne zaman, tatil mi, resimli mesajlar, sözler, atatürklü mesajlar 2022 Yeni değişik, anlamlı

30 Ağustos Zafer Bayramı Önemi nedir? Tarihçesi, Ne zaman nasıl bayram olmuştur, Resimli Bayram mesajları ve sözleri, 30 Ağustos 2022 tarihi, önemi ve daha fazlası…

Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın anlamı ve önemi gündemde yer alıyor. Her yıl kutlanan Zafer Bayramı 2022 yılında salı gününe denk geldi. Ulu önder Mustafa Kemal Paşa komutasındaki Türk ordusunun zaferi ile sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biridir.

30 Ağustos Zafer Bayramı anlamı ve önemi, bu önemli günün gelmesi ile beraber merak edilen konular arasında yerini aldı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçti.

30-agutos-zafer-bayrami-100.-yil-mesaji-mesajlari-sozleri-onemi-tarihi-dumlupinar-ne-zaman-tatil-mi-resimli-mesajlar-sozler-ataturklu-mesajlar-2022-Yeni-degisik-anlamli | 30 ağutos zafer bayramı 100. yıl, mesajları, mesajı, önemi, tarihi, dumlupınar, ne zaman, tatil mi, resimli mesajlar, sözler, atatürklü mesajlar 2022 Yeni değişik, anlamlı

30 Ağustos Zafer Bayramı anlamı ve önemi ;

Dünyanın en büyük kahramanlık destanlarından biri Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharrebesi, 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlandı. Düşman ordusunu tamamen yurttan atmak amacıyla bir yıl kadar süren hazırlık döneminden sonra 26 Ağustos 1922’de Başkomutan Mustafa Kemal Paşa, Büyük Taarruz’u başlattı. Başkomutan Mustafa Kemal Paşa, muharebeyi yönetmek üzere Genelkurmay Başkanı Fevzi Çakmak Paşa ve Batı Cephesi Komutanı İsmet Paşa ile Afyon Kocatepe’ye geçti.

30-agutos-zafer-bayrami-100.-yil-mesajlari-mesaji-onemi-tarihi-dumlupinar-ne-zaman-tatil-mi-resimli-mesajlar-sozler-ataturklu-mesajlar-2022-Ozel-degisik-anlamli | 30 ağutos zafer bayramı 100. yıl, mesajları, mesajı, önemi, tarihi, dumlupınar, ne zaman, tatil mi, resimli mesajlar, sözler, atatürklü mesajlar 2022 Yeni değişik, anlamlı

26 Ağustos’ta 04.30’da başlayan taarruzda Türk askeri birkaç saatte süngü hücumu yaparak Tınaztepe’yi kontrol altına aldı. Ardından Belentepe ve Kalecik Sivrisi düşman işgalinden kurtarıldı.

İlk gün 1. Ordu birlikleri Büyük Kaleciktepe’den Çiğiltepe’ye kadar 15 kilometrelik bir bölgede birinci hat mevzilerini ele geçirdi.

27 Ağustos Pazar günü Afyonkarahisar, 8. Tümen tarafından kurtarıldı. 28 ve 29 Ağustos’ta da devam eden muharebede düşmanın 5. tümeni etkisiz kılındı.

29 Ağustos gecesi durum değerlendirmesi yapan komutanlar, hemen harekete geçilip taarruzun kısa sürede sonuçlandırılmasını kararlaştırdı ve planın 30 Ağustos’ta aksamadan uygulanması için önlemler alındı.

30-agutos-zafer-bayrami-kutlu-olsun-100.-yil-mesajlari-mesaji-onemi-tarihi-dumlupinar-ne-zaman-tatil-mi-resimli-mesajlar-sozler-ataturklu-mesajlar-2022-Yeni-degisik-anlamli | 30 ağutos zafer bayramı 100. yıl, mesajları, mesajı, önemi, tarihi, dumlupınar, ne zaman, tatil mi, resimli mesajlar, sözler, atatürklü mesajlar 2022 Yeni değişik, anlamlı

Başkomutan Mustafa Kemal Paşa, Türk ordusunun Kurtuluş Savaşı’nda kazandığı en önemli zaferin arifesinde, 30 Ağustos sabahında Zafertepe Çalköy’de birliklere taarruz emrini verdi. Onun bizzat yönettiği Dumlupınar’daki meydan muharebesinde kahraman Mehmetçik, Yunan birliklerini Allıören, Keçiler, Kızıltaş Deresi yolunun iki yanında tamamen sarıp imha etti.

Ataturklu-Ozel-30-agutos-zafer-bayrami-100.-yil-mesajlari-mesaji-onemi-tarihi-dumlupinar-ne-zaman-tatil-mi-resimli-mesajlar-sozler-ataturklu-mesajlar-2022-Yeni-degisik-anlamli | 30 ağutos zafer bayramı 100. yıl, mesajları, mesajı, önemi, tarihi, dumlupınar, ne zaman, tatil mi, resimli mesajlar, sözler, atatürklü mesajlar 2022 Yeni değişik, anlamlı

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi 30 Ağustos’ta zaferle noktalandı.

Mustafa Kemal Paşa, zafer sonrası 1 Eylül’de Dumlupınar’da, Batı Cephesi’ndeki tüm subay ve erlere okunmak üzere yayımladığı bildiride, “Bütün arkadaşlarımın, Anadolu’da daha başka meydan muharebeleri de verileceğini göz önünde bulundurarak ilerlemesini ve herkesin akıl gücünü ve yurtseverliğinin kaynaklarını kullanarak, yarışmayı bütün gücüyle sürdürmesini talep ederim. Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri!” emrini verdi.

Turuncu Fal Cafe

Gerçek Fal Telefon HattıFal Baktır Whatsapp HattıOnline sesli tarot Falı ve Online Falcılar instagram